Приєднатися

Запрошуємо приєднатися до громадської ініціативи “За прозору та чесну митницю”

Шановні колеги! 

ГО “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій” (далі – ІЕД) протягом
2014-2018 років за підтримки ЄС та співфінансування МФ “Відродження” реалізовував проект “Сприяння розвитку торгівлі за рахунок сприяння діалогу між представниками громадянського суспільства і органами державної влади (Діалог зі Сприяння Торгівлі)”.

28 листопада 2018 у м. Києві під час круглого столу “Робота митниці очима громадськості” було створено Громадську Ініціативу “За прозору та чесну митницю” (далі – Ініціатива)

Ця подія стала логічним продовженням у реалізації зазначеного проекту. До Ініціативи долучилися неурядові організації – партнери ІЕД, а також інші зацікавлені громадські організації та бізнес-об’єднання. Ініціатива створена шляхом приєднання зацікавлених сторін до Меморандуму про її створення.

 Мета Ініціативи:

 1. Залучення організацій громадянського суспільства до реформ у сфері митних питань.
 2. Сприяння побудові ефективної, чесної, прозорої та підконтрольної суспільству митниці.
 3. Сприяння діалогу та співробітництву між учасниками громадянського суспільства та органами державної влади.
 4. Забезпечення кращої обізнаності українського суспільства щодо необхідності проведення реформ у митній сфері.
 5. Сприяння зміцненню контактів та взаємному обміну досвідом між інститутами громадянського суспільства.
 6. Зміцнення потенціалу бізнес-асоціацій і недержавного громадського сектору щодо сприяння реалізації заходів політики розвитку торгівлі, політичному діалогу між бізнесом, громадськими організаціями і органами державної влади в сфері побудови чесної та прозорої митниці відповідно до положень Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Результати неодноразових опитувань підприємств в рамках проекту “Діалог зі сприяння торгівлі” вказували на нагальну зацікавленість підприємництва у реформуванні митних органів та спрощенні процедур торгівлі. Водночас, реформа митниці з різних причин гальмувалася, а у заходах держави зі спрощення торговельних процедур відсутня системність та передбачуваність. Впевнені, що реалізація таких реформ неможлива без діалогу між інститутами громадянського суспільства, бізнес-спільнотою та владою.

Ініціатива позиціонує себе у якості майданчику для організації такого діалогу та “фасилітатора” відповідних заходів, що стимулюватимуть суспільну дискусію із залученням усіх зацікавлених сторін.

Діяльність в межах ініціативи:

 • Об’єднання зусиль, спрямованих на побудову в Україні чесної та прозорої митниці шляхом створення платформи для діалогу громадянського суспільства та державної влади з питань реформування митних органів.
 • Сприяння здійсненню приватно-публічного діалогу між органами державної влади, бізнес-асоціаціями та громадськістю з питань сприяння торгівлі, шляхом виступу із спільними заявами, проведення круглих столів та конференцій на регіональному і центральному рівні.
 • Здійснення моніторингу заходів зі сприяння торгівлі в Україні, включаючи стану імплементації Україною відповідних положень Угоди про Асоціацію України та ЄС.
 • Спільна підготовка аналітичних та консультаційних матеріалів.
 • Надання рекомендацій органам державної влади з питань побудови в Україні чесної та прозорої митниці митних органів через підготовку відповідних консультаційних документів та проведення адвокаційних кампаній.
 • Проведення адвокаційної компанії “За прозору та чесну митницю” на постійній основі.

Очікувані результати:

 1. Активізація приватно-публічного діалогу з питань реформування митних органів та побудови чесної та прозорої митниці.
 2. Підвищення спроможності учасників Ініціативи.
 3. Підвищення громадського контролю за діяльність митних органів.
 4. Прогрес у реформуванні митниці.
 5. Спрощення, автоматизація та підвищення ефективності митних процедур.

У разі Вашої зацікавленості пропонуємо ознайомитись з текстом Меморандуму та заповнити Заяву про приєднання до Ініціативи.

Заповнену і відскановану заяву відправте будь-ласка на адресу butin@ier.kiev.ua. Контактна особа Андрій Бутін, експерт проекту +38 044 278-63-42.

Ми були б вдячні за можливі пропозиції до діяльності Ініціативи. Будь ласка, дайте відповіді на питання в анкеті (це займе до 5 хв Вашого часу).

Дякуємо!

З повагою,

Голова правління ІЕД Ігор БУРАКОВСЬКИЙ