Сьогодні, 14 березня Верховна Рада України ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною і Канадою.

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою – символічна #перемога

 

Оцінюючи ефект від Угоди, ІЕД зробив висновок, що це дає помірний поштовх для експорту. За розрахунками ІЕД, скасування мит стимулюватиме збільшення українського експорту в Канаду на 4%.

 

Якщо ж відбудеться збільшення асортименту експорту в Канаду, тобто Україна почне експортувати товари, які експортує в інші країни, але не в Канаду (а Канада імпортує з інших країн, але не з України), приріст українського експорту до Канади може скласти 12%.

Це якщо говорити про зростання за рахунок скасування тарифних бар’єрів.

 

Значно більший поштовх для експорту може дати зниження або скасування нетарифних бар’єрів, які на сьогоднішній день створюють значно більші обмеження для експорту, ніж власне ввізні мита. Окрім заходів, передбачених Угодою, важливим для України може бути вплив гармонізації українських стандартів з нормами ЄС. Вже тривалий час між ЄС та Канадою діє угода про взаємне визнання оцінки відповідності для окремих промислових товарів. Більш того, у квітні 2017 році, як очікується, розпочнеться застосування Угоди про вільну торгівлю між ЄС та Канадою (СЕТА), яка також передбачає взаємне скасування нетарифних бар’єрів. Відповідно, Україні, яка зараз узгоджує з ЄС своє законодавство, пов’язане з торгівлею, буде значно легше вийти на ринок Канади.

 

Водночас, переоцінювати вплив Угоду теж не варто. У 2016 році український експорт в Канаду склав близько 29 млн доларів США, що менше, ніж 0,1% від всього експорту (для порівняння, експорт в ЄС складає 37%). Очевидно, що, навіть якщо обсяги експорту зростуть в кілька разів, значення Канади як партнера у торгівлі товарами залишиться невеликим.

 

Нагадаємо, що для набрання чинності Угода потребує ратифікації парламентами обох країн. Наразі очікується голосування у Сенаті Канади (третє читання), підписання Президентом України та Генерал-губернатором Канади відповідно, обмін ратифікаційними документами.

 

Джерело: facebook ІЕД

Related Posts

Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Новини

Семінар «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS»

Запрошуємо взяти участь у дистанційному семінарі «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS», який відбудеться 22 квітня 2021 року о 15:00 в он-лайн форматі… Докладніше…

Новини

ОГОЛОШЕННЯ про організацію конкурсу проектів (Молодіжний хакатон) на тему:«Реалізація митної політики як передумова забезпечення економічної безпеки та сприяння міжнародній торгівлі»

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) спільно з Університетом митної справи та фінансів (м. Дніпро) та Університетом державної фіскальної служби України (м. Ірпінь) проводять… Докладніше…

Дайджест новин учасників Ініціативи Новини Новини

До вашої уваги випуск інформаційного бюлетеню «Дайджест новин учасників Ініціативи» №18 (22.03 – 05.04.2021)

📌У цьому випуску:  НОВИНИ УЧАСНИКІВ ІНІЦІАТИВИ   Щомісячний моніторинг сприяння торгівлі в Україні №64  «Чи підтримуєте Ви функціонування Державної митної служби як єдиної юридичної особи?» (результати… Докладніше…