28 вересня 2018 року, Тернопіль, круглий стіл «Легкість переміщення товарів через кордон: національний та регіональний виміри»

28 вересня 2018 року, Тернопіль – Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) разом з Тернопільською ОДА в рамках Проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» (фінансується ЄС та МФ Відродження) провів круглий стіл «Легкість переміщення товарів через кордон: національний та регіональний виміри».

На заході виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків презентувала результати ІІІ щорічного опитування понад тисячі українських підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, та порівняла їх з даними Тернопільської області.

Загалом, український бізнес позитивно та нейтрально оцінює вплив Угоди про асоціацію та покладає великі надії на майбутнє. На Тернопільщині, 50% опитаних підприємств визнають, що виграли від Угоди про Асоціацію з ЄС, 30% не відчули ефекту та близько 10% мають песимістичні очікування.

Основні проблеми в роботі митниці у 2017-2018 роках загалом по Україні не змінилися з першого дослідження у 2015 році – недосконале митне законодавство, корупція та недостатня прозорість. Тернопільські підприємці на початок 2018 року були особливо незадоволені технічним оснащенням митниці. Лише 39% респондентів оцінили його позитивно, хоча більшість експортерів (55%) та імпортерів (77%) повідомили про значне скорочення часу на проходження митних процедур.

Олена Сороківська з ГО «Центр стратегічного розвитку та реформ» (ЦСРР) доповнила дослідження ІЕД презентувавши результати свіжого опитування всіх представників митного процесу Тернопільської області, яке провів ЦСРР в рамках проекту «Просування реформ в регіони».

ЦСРР опитав експортерів та імпортерів, митних брокерів, представників митних органів, контролюючих служб. Тернопільщина має торговельні зв’язки з більш, ніж 30 країнами. Найбільші торговельні партнери це – Польща (53%), Німеччина (9%) та Білорусь (5%). Імпорт легкових автомобілів та с/г техніки був найбільшою статтею наповнення бюджету.

30% підприємств Тернопільщини здійснюють митні операції повністю у своїй області та 56% частково у своїй області. Найпроблемнішим підприємці визнали екологічний контроль, ветеринарний контроль – найменш проблемний. Також позитивно Тернопільські підприємці оцінюють систему єдиного вікна – вона запровадила електронний документообіг та зменшує фізичні контакти між підприємцем та чиновником. Відзначають значне покращення системи від моменту запровадження.

Серед проблем митниці підприємці вказують на часткове дублювання електронних документів паперовими, визначення різної митної вартості та те, що митниця працює лише 5 днів із робочим днем з 9-00 до 18-00. За те, щоб оформити товар поза цим часом потрібно значно доплачувати.

На останнє зауваження, начальник Тернопільської митниці Оксана Антонович зауважила, що вартість послуг митниці в позаробочий час визначається на центральному рівні, а робота в дві зміни неможлива, так як на Тернопільщині найменший в Україні штат митних працівників із 70 людей.

Захід пройшов в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», який фінансується ЄС та співфінансується Міжнародним фондом «Відродження».

6
3
2
5
4
1

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини

29-те Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (вересень 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 29-те  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за вересень 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (September 2024)

“Steady hopes”Main economic trends September 2024 and future perspective from business point of viewsbased on the results of the New Rapid Enterprises Survey, #NRES On… Докладніше…

2024 Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (вересень 2024)

«Стійкі сподівання»: Основні економічні тенденції та очікування у вересні 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» #NRES 15 жовтня 2024 року ГО «Інститут економічних досліджень… Докладніше…