16 жовтня в м. Чернівці Інститут економічних досліджень та політичних консультацій разом з Чернівецька обласна державна адміністрація в рамках проекту “Діалог зі сприяння торгівлі”, який фінансується European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження” було проведено круглий стіл “Легкість переміщення товарів через кордон”.
Більше половини (62%) експортерів та імпортерів Чернівецької області повідомили про важливість неформальних стосунків з владою
Разом з Волинською областю (63%) це найвищий показник по країні. Водночас, лише 16% чернівчан визнають, що корупція є проблемою, що є одним із найнижчих показників в Україні. На Волині ситуація інша – 52% імпортерів та експортерів вважають корупцію проблемою в області.
Про це розповіли експерти Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) Оксана Кузяків та Андрій Бутін, які презентували результати ІІІ щорічного опитування понад тисячі українських експортерів та імпортерів та порівняли їх з даними Чернівецької області (https://goo.gl/ZkAkWY).
Чернівецька область – найбільш єврооптимістична область України. 62% опитаних підприємств очікують для себе переваг від Угоди про Асоціацію з ЄС, 33% не впевнені та лише 5% мають песимістичні очікування.
Щодо проблеми, загалом 22% експортерів та 33% імпортерів стикалися з проблемами на Чернівецькій митниці, що є середнім показником по Україні. При цьому, свідоме завищення митної вартості є головною проблемою. Тим не менше, лише половина (52%) усіх опитаних підприємств в області вважає митницю ефективною, що є одним із найнижчих показників в Україні. Для зрівняння 84% підприємств з Івано-Франківської області та 91% з Хмельницької області вважають митницю в цілому ефективною.
В експериментальному агрегованому рейтингу митниць (https://goo.gl/Xm5p65), Чернівецька митниця посідає 16 місце.
На круглому столі велося обговорення між експортерами та імпортерами, головою Чернівецької ОДА Олександром Фищуком, бізнес-асоціаціями області та експертами. Були присутні ЗМІ. Митниця запрошення проігнорувала.