Прийнято рішення про реорганізацію ДФС України (Оновлено 14 січня 2019 року)

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1200 від 18 грудня 2018 року “Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України”, якою реорганізував Державну фіскальну службу України (ДФС) шляхом її поділу на Державну податкову і Державну митну служби. Відповідно до постанови Державна податкова служба (до складу якої входитимуть підрозділи податкової міліції) і Державна митна служба утворюються як окремі центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовуватиметься та координуватиметься Урядом через Міністра фінансів України.

Конкурс на керівників Державної податкової і Державної митної служби мають провести протягом трьох місяців після затвердження цієї постанови.

Також, 27 грудня 2018 року Уряд схвалив постанову про утворення міжвідомчої робочої групи з питань реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику. Персональний склад робочої групи затверджуватиметься міністром фінансів України та не перевищуватиме 50 осіб. До складу робочої групи ввійдуть представники органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій, народні депутати України, експерти. Також затверджено положення про роботу цієї групи та визначено її основні завдання. Робоча група здійснюватиме аналіз пропозицій щодо реформування державної податкової та митної служб та подаватиме на розгляд Кабінету Міністрів розроблені рекомендації.

Ми вітаємо рішення Уряду про створення Державної митної служби, як окремого органу! Це допоможе Митній службі у повній мірі забезпечити виконання покладених на неї безпекових функцій та брати повноцінну участь у міжнародному співробітництві.

Дуже важливо забезпечити громадський контроль над новоствореним органом, а також контроль з боку Уряду та антикорупційних органів. Адже підприємцям, які користуються митницею, байдуже, який статус вона матиме. Головне для них – ефективність і прозорість її роботи. А про те, що митниця має бути окремим органом ми писали ще у 2017 році. Нашу позицію щодо статусу та функцій Митниці ми виклали у роботі Андрій Саварець “Український та зарубіжний досвід побудови митних органів: рекомендації для сучасної України”.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (October 2023)

“Cloudy Autumn” Main economic trends in October 2023 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On November 16, 2023, the Institute… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

Бізнес під час війни: Черкаська область (вересень 2023)

за результатами Нового щомісячного опитування підприємств ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках співпраці з регіонами підготував спеціальний звіт «Бізнес під час… Докладніше…

2023 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2023)

«Захмарена осінь»: Основні економічні тенденції та очікування у жовтні 2023 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 13 листопада 2023 року ГО «Інститут економічних досліджень та… Докладніше…