Аналітична записка Виконання Україною зобов’язань щодо реформування захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні

За оцінками економічних партнерів, Україна залишається країною із суттєвими проблемами у сфері  охорони та захисту прав інтелектуальної власності (ПІВ). У березні 2018 року Офіс Торгового представника США залишив Україну в списку Пріоритетних країн Спеціального звіту 301, а в квітні 2018 року через брак необхідних реформ у сфері ПІВ було призупинено можливість безмитного ввезення 155 українських товарів до США в рамках глобальної системи торговельних преференцій (GSP). Звіт Європейської Комісії також вказує, що в Україні відсутній відчутний прогрес реформ у сфері охорони та захисту ПІВ. Україна залишається в списку пріоритетних країн, а її статус погіршено – країну переведено з групи 3 до групи 2, з огляду на високий рівень піратства та підробок, брак імплементації УА та проблеми на митниці.

Для ЄС особливо важливим є вирішення проблем зі захистом ПІВ на українському кордоні. Сьогодні Україна продовжує бути однією з головних транзитних точок контрабанди підроблених товарів до Європи. За оцінками Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і Відомства з інтелектуальної власності ЄС (EUIPO), через Україну в ЄС потрапляють значні обсяги контрафактних парфумів, косметики, одягу та текстилю, дорогоцінностей. Таким чином, наближення законодавства щодо ПІВ у митній сфері та його імплементація є важливим як для України, так і для ЄС.

В Угоді про асоціацію Україна та ЄС підтвердили свої зобов’язання щодо захисту ПІВ. Однак сьогодні якість та повнота українського законодавства у сфері ПІВ відстає від європейського, а зацікавлені сторони регулярно повідомляють про труднощі, пов’язані з відповідною імплементацією.

thumbnail of IPR_Policy_Brief_TFD

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

22-ге Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (лютий 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 22-ге  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за лютий 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey

New Monthly Enterprises Survey. Issue 21. (01.2024) Ukrainian Business in Wartime

The Institute for Economic Research and Policy Consulting (IER) has released the 21-th monthly enterprise survey “Ukrainian business in wartime” for January 2024. The goal… Докладніше…

2024 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (лютий 2024)

«Надія живе завжди»: Основні економічні тенденції та очікування у лютому 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 13 березня  2024 року ГО «Інститут економічних досліджень… Докладніше…