Онлайн-обговорення “Чи потрібна криміналізація контрабанди товарів комерційного призначення”

19.05.2020 р.  ГО «АГЕНЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ» провела онлайн-обговорення “Чи потрібна криміналізація контрабанди товарів комерційного призначення” на платформі ZOOM . 

Слід зазначити, що в зв’язку з оголошеним загальнонаціональним карантином зазначений захід відбувся онлайн, в форматі відкритого обговорення. Запрошення до участі в заході були розіслані більше ніж 20 учасникам. Так як головною метою даного публічного обговорення було почути думку представників силових структур, були направлені офіційні листи-запрошення на керівників регіональних Волинської митниці Держмитслужби, Луцького прикордонного загону Західного регіонального управління держприкордонслужби України, Управління СБУ у Волинській області, Прокуратури Волинської області, Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління національної поліції у Волинській області, Любомльського районного суду. По факту, погодились на участь лише представники ДФС (Податкової міліції), деякі структури повідомили про неможливість участі в такого типу заході через технічні нюанси (зокрема, згідно з офіційним листом з Держмитслужби, згідно з існуючим законодавством для інформаційного обміну службовою інформацією державні органи повинні використовувати виключно ресурси Національної системи конфіденційного зв’язку). Тим не менше, АМС вдалося отримати офіційні листи від відділення СБУ у Волинській області та митниці, в яких вони виклали свої позиції стосовно запровадження криміналізації за контрабанду товарів комерційного призначення.

Участь у заході взяли 14 осіб. Під час заходу було обговорено наступні питання: 

– коротка презентація проєкту, результатів проведеного онлайн опитування; 

– існуючий стан, який склався із контрабандою товарів комерційного призначення; 

– обговорення існуючих інструментів протидії контрабанді; 

– очікувані результати від запровадження кримінальної відповідальності; 

– передумови, які виникли для декриміналізації товарної контрабанди в 2011 р.; 

– передумови введення кримінальної відповідальності за контрабанду на основі законопроєкту №8543 від 03.07.2018 р. 

Під час заходу керівник проєкту, Віталій Киричук, представив ГО «Агенція міжнародної співпраці», реалізовані нею проєкти, розповів про громадську ініціативу «За прозору та чесну митницю». 

Експерт з криміналістики Сергій Степанюк окреслив існуючий стан, який склався із контрабандою товарів комерційного призначення.

Експерти проєкту, Ірина Галімська озвучила результати проведеного раніше онлайн опитування, а Дарія Смолич ознайомила присутніх з досвідом та методами європейських країн в боротьбі з контрабандою.

Своїми баченням стосовно тематики заходу поділився Олег Смоляр, представник відділу викриття кримінальних правопорушень митній сфері, та представник Волинської ОДА, Андрій Ткачук. Сергій Степанюк також ознайомив присутніх із проєктами постанов, які пропонуються в рамках криміналізації контрабанди товарів комерційного призначення.

Взагалі захід пройшов в цікавій конструктивній атмосфері, кожен бажаючий міг висловити свою думку. Технічних збоїв і проблем під час заходу не було. Платформа ZOOM виявилась досить зручна для такого роду заходів, проста в користуванні для непідготовлених користувачів.

Відеозапис https://fex.net/uk/s/l2mac8e

Related Posts

Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Новини

Семінар «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS»

Запрошуємо взяти участь у дистанційному семінарі «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS», який відбудеться 22 квітня 2021 року о 15:00 в он-лайн форматі… Докладніше…

Новини

ОГОЛОШЕННЯ про організацію конкурсу проектів (Молодіжний хакатон) на тему:«Реалізація митної політики як передумова забезпечення економічної безпеки та сприяння міжнародній торгівлі»

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) спільно з Університетом митної справи та фінансів (м. Дніпро) та Університетом державної фіскальної служби України (м. Ірпінь) проводять… Докладніше…

Дайджест новин учасників Ініціативи Новини Новини

До вашої уваги випуск інформаційного бюлетеню «Дайджест новин учасників Ініціативи» №18 (22.03 – 05.04.2021)

📌У цьому випуску:  НОВИНИ УЧАСНИКІВ ІНІЦІАТИВИ   Щомісячний моніторинг сприяння торгівлі в Україні №64  «Чи підтримуєте Ви функціонування Державної митної служби як єдиної юридичної особи?» (результати… Докладніше…