Чому трудова міграція продовжує “мігрувати” в українській політиці.

# Дайджест новин учасників Ініціативи

Постійна рубрика, яка публікує на інформаційних ресурсах проєкту новини, іншу  інформацію у т.ч. щодо заходів учасників Ініціативи. Новина від: Європа без бар’єрів

“Еміграція, а також її негативні наслідки не можуть бути зменшені шляхом прямого законодавчого та (або) адміністративного регулювання”, — стверджує Стратегія державної міграційної політики, один із основних на сьогодні нормативно-правових актів України у сфері управління міграцією. Це формулювання не виникло нізвідки, воно відповідає логіці Цілей сталого розвитку ООН і відповідних політик ЄС.

Тим часом в Україні його часто ігнорують. То перед виборами політики обіцяють “зупинити трудову міграцію”, то прем’єр-міністр хоче “спробувати залишити людей в Україні”. Бачити потяг до адміністративного регулювання можна і в, хай нечисленних, коментарях у соцмережах, які підтримують закриття кордонів та обмеження щодо трудових мігрантів.

Завдяки останньому скандалу навколо вильоту сезонних робітників за кордон питання взаємодії з мігрантською спільнотою і соціальний захист українських працівників набули більшої ваги. Склалися сприятливі умови для розуміння урядовцями складності явища трудової міграції та пов’язаних проблем. Як і того, що для їх вирішення недостатньо просто “прикрити кордон” або пообіцяти створити робочі місця.

З особливою гостротою постали питання: хто відповідає за державну політику в цій сфері і що означає несподіване залучення до кризового менеджменту питань трудової міграції євроінтеграційних структур уряду — віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції і Урядового офісу КЄЄІ? Чи це рішення було тимчасове, обґрунтоване тим, що йшлося про переговори з країнами ЄС, і після пандемії все повернеться до звичного стану речей? А який, узагалі, цей звичний стан речей? Продовження статті https://bit.ly/2BaLvFX

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

2024 Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (липень 2024)

«Не той оптимізм»: Основні економічні тенденції та очікування у липні 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» #NRES 13 серпня 2024 року ГО «Інститут економічних… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations) Без рубрики

Economic trends from a business point of view (July 2024)

“Not the Same Optimism Anymore”Main economic trends inJuly 2024based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On 13 August 2024 the Institute… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (June 2024)

“Keeping Future Hopes?”Main economic trends inJune 2024 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On 12 July 2024 the Institute for… Докладніше…