Конкурс грантів “Громадська оцінка роботи регіональних митниць”

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
у рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю»,
що фінансується Європейським Союзом,

ОГОЛОШУЄ ДРУГУ ХВИЛЮ КОНКУРСУ ГРАНТІВ
на тему «Громадська оцінка роботи регіональних митниць»

Мета конкурсу:

Громадська оцінка роботи регіональних (обласних) митниць та підготовка відповідних рекомендацій і адвокації заходів, спрямованих на поліпшення роботи митних органів

Максимальний розмір гранту (грн):

130 000

Кінцевий термін подання грантових заявок для розгляду на засіданні Грантової комісії (орієнтовна дата – 01.12.2020 р.):

16.11.2020 – до 18.00

 

 

Митна реформа – одна з ключових пріоритетних реформ на порядку денному української політики. Обмежений вплив попередніх спроб реалізації реформ у митній сфері значною мірою був обумовлений відсутністю діалогу між усіма зацікавленими сторонами.

Проєкт «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» здійснюватиме заходи зі сприяння успіху в реалізації реформ у митній сфері шляхом зміцнення спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) та активізації діалогу між державою та неурядовими організаціями.

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій оголошує другу хвилю конкурсу грантів “За чесну та прозору митницю”.

Мета конкурсу:Громадська оцінка роботи регіональних митниць та підготовка відповідних рекомендацій і адвокації заходів, спрямованих на поліпшення роботи митних органів.

 

Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу

До участі в конкурсі запрошуються громадські організації, які мають:

 • статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше ніж 1 рік на дату завершення конкурсу (до 16.11.2020 р.);
 • спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
 • досвід роботи з зацікавленими сторонами, в тому числі організації адвокаційних кампаній;
 • веб-сайт організації та/або сторінку у мережі фейсбук.

Наявність штатного персоналу в організації буде конкурентною перевагою.

Конкурс не передбачає надання грантів політичним партіям, релігійним громадам, органам державної влади та пов’язаним із ними громадським організаціям.

Пріоритети конкурсу

Зацікавлені сторони, на кого має бути спрямована діяльність:

 • органи державної влади: Державна митна служба, Міністерство фінансів, органи місцевої влади та контролюючі правоохоронні органи (Національна поліція, Служба безпеки України, Державна прикордонна служба);
 • підприємства експортери/імпортери та їх бізнес-асоціації;
 • інститути громадянського суспільства: громадські організації, експерти, науковці.

Очікується, що переможець конкурсу проведе оцінку роботи принаймні однієї з регіональних митниць (Під оцінкою роботи митниць мається на увазі увесь комплекс процедур та заходів, пов’язаних із переміщенням товарів через державний кордон) і визначить конкретні недоліки та успіхи у їхній роботі через проведення 20 глибинних інтерв’ю з експортерами/імпортерами та 10 з іншими зацікавленими сторонами області (регіону), що дозволить сформулювати чіткі рекомендації з покращення ситуації з реформуванням митниці.

Переможці конкурсу співпрацюватимуть із відомими експертами з митної реформи в Україні, що підвищить як їхню інституційну спроможність у сфері реформування митниці, так і експертну спроможність виконавців проєктів.

Від переможця конкурсу очікується здійснення таких основних заходів (не виключаючи інших).

 1. Проведення 30 глибинних інтерв’ю.
 2. Підготовка 30 стенограм (транскриптів) інтерв’ю.
 3. Підготовка звіту за результатами опитування, у якому мають бути висвітлені конкретні недоліки та успіхи роботи цільової митниці під оцінкою роботи митниць мається на увазі увесь комплекс процедур та заходів, пов’язаних із переміщенням товарів через державний кордон), а також запропоновані конкретні шляхи покращення її функціонування.
 4. Обговорення результатів опитування та результатів моніторингу з зацікавленими сторонами цільового регіону у форматі круглого столу (до 10-15 учасників).
 5. Підготовка, публікація і розповсюдження серед цільової аудиторії 2 (двох) ліфлетів з основними тезами, висловленими під час проведених обговорень та результатів опитування.
 6. Участь у підготовці спільного позиційного документа (разом із експертами ІЕД та іншими переможцями конкурсу), який пропонує рішення однієї або декількох актуальних проблем.
 7. Участь у презентації спільного позиційного документа, яка організовується ІЕД.
 8. Проведення публічного обговорення відповідних висновків та рекомендацій у форматі як мінімум 1 круглого столу та/або зустрічі із представниками громадськості, бізнесу, фіскальних органів та органів місцевої влади; доопрацювання документа за результатами проведених обговорень. Участь у як мінімум 1 заході не менше 30 осіб та висвітлення цих подій у місцевих ЗМІ та соціальних мережах.
 9. Підготовка мінімум 5 (п’яти) інформаційних повідомлень про проведені обговорення для їх наступного розміщення у соціальних мережах, веб-сайтах, в ЗМІ, розміщення в соціальних мережах організацій 2-хвилинного відеоматеріалу, підготовленого ІЕД за результатами громадського моніторингу.

 

У ході проведення глибинних інтерв’ю, серед іншого, необхідно буде вивчити, зокрема, такі питання:

 • на якій регіональній митниці здійснює розмитнення суб’єкт декларування (чи у своєму регіоні (так/ні), зазначивши регіон або кілька);
 • назвати основні успішні аспекти роботи місцевої митниці (або переваги роботи іншої регіональної митниці в порівнянні з місцевою);
 • назвати недоліки роботи місцевої митниці із зазначенням конкретних пропозицій щодо покращення її роботи. Оцінити роботу всіх митниць, з якими вона співпрацює;
 • оцінити функціонування механізму “єдиного вікна” на митниці;
 • оцінити ступінь поінформованості суб’єктів ЗЕД щодо нововведень, які впроваджуються на митниці.

Більш детально з методологією громадського моніторингу можна буде ознайомитися на вебінарах, що буде проводити ІЕД в період з 26 по 30 жовтня 2020 року.

У проєктній пропозиції учасників конкурсу має бути передбачена комунікаційна складова, яка забезпечить прозорість взаємодії з цільовою аудиторією, сприятиме кращому усвідомленню всіма зацікавленими сторонами мети та результатів адвокаційної кампанії.

Інші суттєві умови

Максимальний розмір гранту – 130 000 гривень.

Максимальна тривалість проєктів – 3,5-4 місяці, але в будь-якому разі проєкт має завершитися до 30.04.2021 року.

Останній термін подання проєктів – 16.11.2020 р. – до 18.00.

Зверніть, будь ласка, увагу на Інструкцію з проведення конкурсу, Аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з його підготовки), стандартну грантову угоду, методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності, з якими ви можете ознайомитись нижче!

Інструкція з проведення конкурсу 

Додаток А. Аплікаційна форма 

Додаток B. Бюджет проєкту (Рекомендації з підготовки бюджету)  

Додаток С. Стандартна грантова угода 

Критерії прийнятності 

Проєктні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу customs@ier.kyiv.ua одним електронним листом. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .xls або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файло-обмінних системах із зазначенням посилання на неї.

Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати розгляду кожної проєктної пропозиції буде повідомлено електронною поштою.

Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією з числа представників Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, експертів громадських організацій, представників засобів масової інформації, науковців. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.

Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань листи, будь ласка, надсилайте на електронну адресу customs@ier.kyiv.ua.

Команда Проєкту «Підтримка «Громадської ініціативи «За прозору та чесну митницю»
customs@ier.kyiv.ua

http://tfdialogue.ier.com.ua/

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Аналітичні роботи Новини Новини

МАЙБУТНЄ УКРАЇНСЬКОЇ МИТНИЦІ В УМОВАХ ВСТУПУ В ЄС

Аналiтично-консультативна робота Отримання Україною статусу «країни кандидата на вступ до ЄС» поставило перед Держмитслужбою та українським урядом серйозні виклики й одночасно відкрило амбітні перспективи щодо… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Проєкти

24-тє Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (квітень 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 24-тє  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за квітень 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

2024

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (квітень 2024)

«Небезпека та надія»: Основні економічні тенденції та очікування у квітні 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 15 травня 2024 року ГО «Інститут економічних досліджень… Докладніше…