ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) спільно з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка проводять конкурс проєктів «Молодіжний хакатон» на тему: «Реформування митних процедур очима молоді. Як краще боротися з корупцією на митниці: більше контролю чи простіші процедури?» (далі -Хакатон).
Хакатон проводиться в рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який реалізується ІЕД за сприяння Європейського Союзу, та співфінансування МФ «Відродження» та ATLAS Network.
Конкурс проводиться з метою підвищення обізнаності молоді щодо впливу корупції та товарної контрабанди на економічний розвиток держави та пошуку ефективних шляхів зменшення негативного ефекту цих явищ
До участі в конкурсі «Молодіжний хакатон» запрошуються молоді люди віком від 18 до 35 років.
Як проводиться Хакатон. Під час Хакатону команди мають підготувати та презентувати проєкт, у якому буде запропоновано підхід до вирішення наданого завдання (кейсу). Завдання (кейси) будуть підготовлені організаційним комітетом конкурсу. Проєкт має бути підготовлено в текстовому форматі (файл doc, docx), у форматі презентації ( файл ppt, pptx) та відео ролік тривалістю до 2х хвилин. Текстовий файл має бути надісланий в електронному вигляді до організаційного комітету. Організаційний комітет створить Журі, яке оцінить подані проєкти. Команда на основі тексту проєкту має підготувати презентацію та відео та представити проєкт перед Журі протягом 10-ти хвилин виступу он лайн.
Коли проводиться Хакатон:
11 грудня 2020 року – отримання командами завдання та проведення для них консультацій. 14 грудня 2020 року до 12 години необхідно надіслати електронну версію презентації (проєкту) на адресу Журі Хакатону.
15 грудня 2020 року з 14 години представлення проєкту у формі виступу (сценічної презентації) перед уболівальниками команд та Журі Хакатону. Будь-яка креативність вітається.
Як взяти участь у Хакатоні. Для участі в Хакатоні необхідно до 20:00 10 грудня 2020 року зареєструвати команду, заповнивши відповідну форму за посиланням: https://forms.gle/P5RE1V7br1C9tuxK6
Мотивація для команд-учасників. Переможці, які займуть з 1-го по 3-є місце, отримають винагороду.
За додатковою інформацією звертатися:hakaton2020@ier.kyiv.ua
Загальний регламент проведення конкурсу проектів (Молодіжний хакатон) на тему: «Реформування митних процедур очима молоді. Як краще боротися з корупцією на митниці: більше контролю чи простіші процедури?»
- До участі в Хакатоні запрошуються молодіжні (у т. ч. студентські) команди чисельністю від 3 до 6 осіб.
- Один навчальний заклад можуть представляти декілька команд. Також команда може не представляти жодного навчального закладу, тобто виступати як збірна. Для комунікації з організаторами Хакатону команда має вибрати капітана (чи іншу особу), який/яка буде представляти команду.
- Кожна команда буде мати свого ментора, який не є учасником команди. Ментори можуть бути запропоновані командою, або організатори призначать кожній команді ментора.
- Для реєстрації команди відповідальна особа з числа членів команди (або капітан) має заповнити Google-форму, що включатиме таку інформацію: назва команди, кількість учасників, прізвище та ім’я кожного члена команди, контактна інформація (мобільний телефон та електронна пошта), відповідальна особа (капітан) команди.
- Для участі в Хакатоні необхідно до 20:00 10 грудня 2020 року зареєструвати команду, заповнивши відповідну форму за посиланням: https://forms.gle/P5RE1V7br1C9tuxK6
- Для оцінки роботи команд Організаційний комітет створить Журі.
- 11 грудня 2020 року всі команди та ментори будуть запрошені для розподілу завдань (кейсів), на основі яких вони мають підготувати свої проєкти, метою яких буде вирішення відповідного завдання.
- 14 грудня 2020 року до 12 години необхідно буде надіслати електронну версію презентації (проєкту) на адресу Журі Хакатону. Проєкт має бути підготовлено в текстовому форматі (файл doc, docx) та у форматі презентації ( файл ppt, pptx). Текстовий файл має бути надісланий в електронному вигляді до Організаційного комітету.
- Команди на основі тексту проєкту мають підготувати презентацію та представити її перед Журі протягом 10-ти хвилин виступу он лайн.
- 15 грудня 2020 року з 14 години відбудеться (он лайн) представлення проєктів команд у формі виступу (сценічної презентації) перед уболівальниками команд та Журі Хакатону.
- Журі оцінить подані проєкти та якість презентацій. Захід відбуватиметься он лайн.
- Очікується, що команди запропонують креативні, але одночасно раціональні та здійснювані шляхи вирішення запропонованих завдань засобами державної політики.
- Кожен проєкт команди має обов’язково включати:
- опис проблемної ситуації, формулювання проблеми[1];
- визначення загальної мети (для чого), визначення очікуваних результатів (expected results or outcome) або конкретну мету та конкретні продукти/заходи, необідні для досягнення очікуваного результату (outputs);
- визначення конкретних індикаторів досягнення очікуваних результатів, зазначення джерел даних. Якщо такі дані не існують сьогодні, запропонувати спосіб збору таких даних та вартість цього процесу;
- перелік зацікавлених сторін (stakeholders) та опис їхньої зацікавленості;
- окремо визначений та описаний суспільний інтерес (public interest), зокрема, обов’язково необхідно надати визначення суспільного інтересу, що використовується в цьому випадку (із посиланнями на відповідні літературні джерела); сформулювати те, що вважаєте суспільним інтересом у цьому кейсі та дати операційне визначення цього поняття;
- методичний та методологічний опис запропонованого підходу (як треба вирішити проблему, які інструменти, засоби задіяти, як вони пов’язані один з одним та з існуючим законодавчим полем тощо);
- опис шляхів реалізації, хто має робити те, що пропонується та яким чином, за який період часу, які контрольні показники/віхи (milestones) у реалізації запропоновано, як скоро буде результат тощо;
- оцінити вартість запровадження запропонованих заходів та можливі джерела фінансування, як це вплине на добробут громадян, чи стане це витратами або виграшем бізнесу, чи потрібні витрати з державного (чи місцевих) бюджетів, із яких джерел покривати ці витрати.
Критерії оцінок робіт:
- інноваційність, креативність (головний критерій);
- методологічний підхід;
- методична складова;
- інструментальна складова;
- обґрунтування позиції, зрозумілість викладення та чітка логіка запропонованих дій і методів вирішення відповідної проблеми.
Критерії оцінок презентацій:
- лаконічність;
- наочність/зрозумілість;
- креативність.
- Нагородження.
Переможці, які займуть з 1-го по 3-є місце, отримають винагороду.
За додатковою інформацією звертатися:hakaton2020@ier.kyiv.ua
[1] Проблема — суперечлива ситуація, що виступає у вигляді як мінімум двох протилежних позицій у поясненні будь-яких суспільних явищ, об’єктів, процесів і потребує вирішення наявними засобами державної політики; опис протилежних позицій буде описом проблемної ситуації в цьому випадку.