Результати он-лайн опитування «Програма Авторизованих економічних операторів (АЕО). Чи потрібні Вам спрощення процедур при митному оформленні?»

Онлайн-опитування бізнесу, проведене в рамках проєкту “Підтримка Громадської ініціативи “За чесну та прозору митницю”, показало, що бізнес досить низько поінформований про те, як отримати статус Авторизованих економічних операторів (АЕО).Половина респондентів знають, що саме дає підприємству статус АЕО. Однак три чверті усіх респондентів не знають, якою є процедура отримання, а чотири п’ятих – не знають, яким критеріям повинне відповідати підприємство щоб отримати цей статус.

Респонденти стверджують, що їм не вистачає інформації про впровадження АЕО в Україні, та висловлюють готовність пройти навчання, присвячене АЕО. Представників бізнесу цікавить, насамперед, практичний бік отримання цього статусу: у якій формі готувати документи, куди їх подавати тощо. На думку окремих опитаних, корисною була б публікація ґайду із всією необхідною інформацією.

Представляємо Вашій увазі результати он-лайн опитування «Програма Авторизованих економічних операторів (АЕО). Чи потрібні Вам спрощення процедур при митному оформленні?»

Опитування було проведене Громадською ініціативою «За чесну та прозору митницю» (далі Ініціатива) онлайн з 15 до 29 січня 2021 року. Це сьоме з серії опитувань, які регулярно проводяться Ініціативою.

Метою опитування було визначити рівень поінформованості бізнесу про програму АЕО та розуміння його особливостей, переваг та недоліків.

Зокрема, учасники опитування відповіли на такі запитання:

  • Чи знають вони про програму АЕО?
  • Звідки вони дізналися про цю програму?
  • Чи зрозуміло для них, що саме дає бізнесу статус АЕО?
  • Чи зрозуміла для них процедура отримання статусу АЕО підприємствами?
  • Чи є, на їхню думку, у статусі АЕО будь-які переваги та недоліки? І якщо так, то які?
  • Чи розглядають вони можливість подати документи для отримання статусу АЕО протягом двох найближчих років?
  • Чи достатньо їм інформації про впровадження АЕО в Україні?
  • та інші

Дослідження проведено Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій в рамках реалізації проєкту Підтримка Громадської Ініціативи «За чесну та прозору митницю» за фінансової підтримки Європейського Союзу, МФ «Відродження» та Atlas Network

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини

30-те Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (жовтень 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 30-те  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за жовтень 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (October 2024)

“AUTUMN OF BALANCE”Main economic trends October 2024 and future perspective from business point of viewsbased on the results of the New Rapid Enterprises Survey, #NRES… Докладніше…

2024 Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2024)

«Осіння стабільність»: Основні економічні тенденції та очікування у жовтні 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» #NRES 12 листопада 2024 року ГО «Інститут економічних досліджень… Докладніше…