Онлайн-опитування бізнесу, проведене в рамках проєкту “Підтримка Громадської ініціативи “За чесну та прозору митницю”, показало, що бізнес досить низько поінформований про те, як отримати статус Авторизованих економічних операторів (АЕО).Половина респондентів знають, що саме дає підприємству статус АЕО. Однак три чверті усіх респондентів не знають, якою є процедура отримання, а чотири п’ятих – не знають, яким критеріям повинне відповідати підприємство щоб отримати цей статус.
Респонденти стверджують, що їм не вистачає інформації про впровадження АЕО в Україні, та висловлюють готовність пройти навчання, присвячене АЕО. Представників бізнесу цікавить, насамперед, практичний бік отримання цього статусу: у якій формі готувати документи, куди їх подавати тощо. На думку окремих опитаних, корисною була б публікація ґайду із всією необхідною інформацією.
Представляємо Вашій увазі результати он-лайн опитування «Програма Авторизованих економічних операторів (АЕО). Чи потрібні Вам спрощення процедур при митному оформленні?»
Опитування було проведене Громадською ініціативою «За чесну та прозору митницю» (далі Ініціатива) онлайн з 15 до 29 січня 2021 року. Це сьоме з серії опитувань, які регулярно проводяться Ініціативою.
Метою опитування було визначити рівень поінформованості бізнесу про програму АЕО та розуміння його особливостей, переваг та недоліків.
Зокрема, учасники опитування відповіли на такі запитання:
- Чи знають вони про програму АЕО?
- Звідки вони дізналися про цю програму?
- Чи зрозуміло для них, що саме дає бізнесу статус АЕО?
- Чи зрозуміла для них процедура отримання статусу АЕО підприємствами?
- Чи є, на їхню думку, у статусі АЕО будь-які переваги та недоліки? І якщо так, то які?
- Чи розглядають вони можливість подати документи для отримання статусу АЕО протягом двох найближчих років?
- Чи достатньо їм інформації про впровадження АЕО в Україні?
- та інші
Дослідження проведено Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій в рамках реалізації проєкту Підтримка Громадської Ініціативи «За чесну та прозору митницю» за фінансової підтримки Європейського Союзу, МФ «Відродження» та Atlas Network