Перед початком війни з російським агресором були опрацьовані результати опитування експортерів щодо запланованого запровадження електронної черги при перетині кордону товарами.
Усвідомлюючи певну втрату актуальності зазначеної теми, публікуємо результати цього опитування.
У першому півріччі 2022 року в Закарпатській області (ПП Ужгород і ПП Чоп (Тиса)) мали б запрацювати пілотні проєкти електронної черги перетину кордону (Е-черги) для вантажних автомобілів (Постанова Уряду № 1393 від 09.12.2021).
Протягом січня-лютого 2022 року ми поцікавилися відношенням експортерів до запровадження електронної черги та умов її функціонування. Е-черга є дієвим інструментом міжнародної торгівлі, який має забезпечити передбачуваність часових витрат при перетині товаром кордону та спросити відповідні процедури.
Тому було дуже важливо зрозуміти настрої та відношення до цього сервісу потенційних споживачів таких нововведень.
Опитування організовано спільно аналітичним центром «Європа без бар’єрів» та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) в рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який ІЕД реалізовує за фінансової підтримки ЄС, Міжнародного фонду «Відродження» та Atlas Network.
Аналітичну складову забезпечено у рамках проєкту “Мультикомпонентна громадська підтримка реформ у сфері інтегрованого управління кордонами”, який реалізує ГО “Європа без бар’єрів” у рамках проєкту “Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)”, який фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародним центром з розвитку міграційної політики (ICMPD).