Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
в рамках програми «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю»,
що фінансується Європейським Союзом,
ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ГРАНТІВ
для учасників громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю»
в умовах російської агресії проти України
Максимальний розмір гранту (грн) | 215 000 |
Мінімальний бюджет проекту (грн) | 145 000 |
Загальний бюджет конкурсу (грн) | 1 200 000 |
Тривалість проєктів | 3-4 місяці |
Кінцевий термін подання грантових заявок | 10.08.2022 (24.00) |
Орієнтовна дата засідання Грантової комісії | 30.08.2022 |
З січня 2020 року ІЕД реалізує проект «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю». Проєкт спрямований на здійснення заходів зі сприяння успіху в реалізації реформ у митній сфері шляхом зміцнення спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) та активізації діалогу між державою та неурядовими організаціями.
Оскільки 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабні бойові дії в Україні, що призвело до незворотних, руйнівних наслідків в усіх сферах життя, ІЕД переорієнтовує пріоритети грантового конкурсу.
Мета конкурсу.
1. Посилення спроможності учасників громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» здійснювати моніторинг якості надання сервісів регіональними митницями Держмитслужби та Держприкордонслужбою в умовах війни.
2. Посилення спроможності учасників громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» надавати допомогу і підтримку усім верствам населення України, які постраждали внаслідок війни.
Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу
До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства – учасники громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» (повний список на сайті проєкту https://tinyurl.com/mvk8wt6p), які мають:
• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні;
• спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
• наявність будь-якого з інформаційних каналів (сторінка у фейсбуці, телеграмі, Твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо).
Пріоритети конкурсу
1. Моніторинг задоволеності якістю сервісів, які надаються регіональними митниці Держмитслужби та Держприкордонслужбою (щодо режиму переміщення товарів через митний кордон та перетину державного кордону громадянами України) (див.прикр.файл із методологією такого моніторингу “Моніторинг перетину кордону – методологія”)
2. Надання допомоги і підтримки громадам, вразливим групам населення і особам, що її потребують в Україні у воєнний час:
– Допомога евакуйованим переселенцям (внутрішньо-переміщеним особам), консультації, координація тощо
– Налагодження комунікації між особами/організаціями, які потребують допомоги і тими, хто може її надати (медикаменти, притулок, перевезення тощо)
– Допомога у містах, містечках і селах, які найбільше постраждали від воєнних дій, подолати кризу, спричинену війною
– Інші проблеми, які будуть актуальні з огляду на розвиток військових дій.
Проєктна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (розсилку матеріалів проєкту, повідомлення в соціальних мережах, ЗМІ тощо).
Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному ІЕД.
Не підтримуватимуться витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, обладнання та будь-яких інших товарів для ВПО, також облаштування місць проживання для ВПО, організації їх харчування, здійснення будівельних та ремонтних робіт.
Інші суттєві умови
Максимальний розмір гранту – 215 000 грн
Мінімальний розмір гранту – 145 000 грн
Загальний бюджет конкурсу – 1 200 000 грн
Тривалість проєктів – 3-4 місяці.
Кінцевий термін подання грантових заявок – 10.08.2022 (24.00).
Орієнтовна дата засідання Грантової комісії – 30.08.2022
Зверніть, будь ласка, увагу на аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), стандартну грантову угоду, методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності, з якими ви можете ознайомитись нижче!
Додаток Б. Бюджет проєкту (Рекомендації з підготовки бюджету проєкту)
Моніторинг перетину кордону – методологія
Додаток С. Стандартна грантова угода
Методологія оцінки грантових заявок
Проєктні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу customs@ier.kyiv.ua одним електронним листом. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на неї.
Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації.
Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.
Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.
Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.
Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи, будь ласка, надсилайте на електронну адресу customs@ier.kyiv.ua.
Команда Проєкту «Підтримка «Громадської ініціативи «За прозору та чесну митницю»
customs@ier.kyiv.ua