Результати третього Щомісячного опитування підприємств України

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій випустив третє Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за липень 2022 року. Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.

Результати опитування показали, що на фоні зменшення рівня невизначеності як в середньо-, так й в короткострокових перспективах, виробничі очікування бізнесу покращуються. Зокрема, частка респондентів, що повідомили про зменшення виробництва, знизилась із 44,9% у червні до 27,5% у липні. Майже вдвічі знизився й відсоток тих, хто що планує зменшення виробництва: із 14,0% у червні до 8,7% в липні. 

Зростає частка тих підприємств, які починають використовувати свої виробничі потужності ближче до довоєнних обсягів та очікують нових замовлень. Зокрема, у липні 36% підприємців почали працювати майже на повних обсягах виробництва (у травні було 17%,  у червні – 30%). Також із 17,8% до 9,4% зменшилась частка опитаних, які вважають, що кількість замовлень зменшиться. 

Щодо зайнятості, то відсоток тих, хто очікує зменшення кількості працівників в липні знизився до 14,0% (у червні було 5,3%). З 21,6% до 15,8% зменшився відсоток представників бізнесу, які повідомили про збільшення кількості співробітників у вимушених відпустках.

Результати свідчать, що підприємства відновлюють запаси сировини й матеріалів, хоча ціни на них залишаються великою проблемою для підприємців. Зокрема, частка опитаних, що повідомили про збільшення запасів сировини за минулий місяць, збільшилася з 6,9% до 7,8%, тоді як із 46,9% до 36,0% зменшилась частка тих, що вказав на їх скорочення.

Водночас як показало опитування, відсоток, тих, хто очікує покращення загальноекономічного середовища на наступні 6 місяців зменшився з 46,1% до 34,2%. А от частка тих, хто вважає, що протягом майбутніх пів року загальноекономічне середовище не зміниться, збільшилась майже вдвічі, із 25,4% до 42,5%. Також бізнес став гірше оцінювати державну політику. У липні 2022 року лише 10% представників бізнесу оцінили цю політику позитивно (у травні це було 19% та у червні – 16%). На думку наших експертів, це означає очікування чітких сигналів від держави щодо ключових правил економічного устрою під час війни. 

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (October 2023)

“Cloudy Autumn” Main economic trends in October 2023 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On November 16, 2023, the Institute… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

Бізнес під час війни: Черкаська область (вересень 2023)

за результатами Нового щомісячного опитування підприємств ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках співпраці з регіонами підготував спеціальний звіт «Бізнес під час… Докладніше…

2023 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2023)

«Захмарена осінь»: Основні економічні тенденції та очікування у жовтні 2023 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 13 листопада 2023 року ГО «Інститут економічних досліджень та… Докладніше…