Підприємці Київщини очікують спад виробництва на наступні 6 місяців, – опитування підприємств

У серпні на Київщині погіршились оцінки перспектив виробництва на майбутнє. 

Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами четвертого Щомісячного опитування керівників підприємств.

Зокрема, частка опитаних респондентів по регіону, які очікують на зменшення виробництва збільшилась з нуля до 6,4%. Також відсоток опитаних представників бізнесу Київської області, що очікують збільшення виробництва, зменшилась із 66,7% до 23,4%.

Окрім того, серед підприємств Київщини зменшився оптимізм щодо загально-економічного середовища на наступні пів року. Зокрема, частка «оптимістів» по Київській області впала із 50,0% до 21,2%. 

Підприємці також прогнозують зменшення темпів зростання рівня зайнятості. Так, індекс очікуваних змін кількості працівників по Київській області зменшився з 0,11 до 0,04.

Темпи відновлення експортної діяльності в регіоні сповільнилися.Станом на серпень 10% припинили експорт після 24 лютого 2022 року і не змогли його відновити.  

Найбільшими проблемами для бізнесу Київської області є державне регулювання курсу валют (54%), брак обігових коштів (40%) та зростання цін на сировину/матеріали/послуги (28%). 

Підприємства області суттєво краще ніж в цілому по Україні оцінюють державну політику з підтримки бізнесу. Близько третини опитаних підприємств Київської області (34%) оцінили державну політику з підтримки бізнесу позитивно.

Бізнес регіону очікує закінчення війни (76%), спрощення законодавчих вимог до бізнесу (34%) та надання доступних кредитів (32%).

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Інформаційно-аналітичний вісник "НАШ КОРДОН" Новини Новини

Презентація результатів громадського моніторингу перетину кордону з точки зору підприємців та громадян «Наш кордон» (жовтень-листопад 2023)

30 листопада 2023 року ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) провів онлайн Презентацію результатів громадського моніторингу перетину кордону з точки зору підприємців та громадян… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (October 2023)

“Cloudy Autumn” Main economic trends in October 2023 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On November 16, 2023, the Institute… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

Бізнес під час війни: Черкаська область (вересень 2023)

за результатами Нового щомісячного опитування підприємств ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках співпраці з регіонами підготував спеціальний звіт «Бізнес під час… Докладніше…