РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОЇ ФОКУС-ГРУПИ «МОНІТОРИНГ ЗМІН У МИТНІЙ СФЕРІ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ЗАПРОВАДЖЕННЯМ В УКРАЇНІ ВОЄННОГО СТАНУ»

23 вересня 2022 року Асоціація митних брокерів України провела фокус-групову дискусію щодо чинних умов здійснення експортно-імпортних операцій, оформлення транзитних вантажів, взаємодії з представниками Держмитслужби.

Учасники дискусії – митні брокери, національні експерти з питань митної політики – звернули увагу на об’єктивні та суб’єктивні чинники, які призвели до суттєвого скорочення обсягу зовнішньоекономічної діяльності й відповідно – зниження попиту на митно-брокерські послуги в Україні.

У зв`язку з воєнною агресією росії в Україні переважна більшість оформлень товарів здійснюється на кордоні України/ЄС у міжнародних автомобільних пунктах пропуску (МАПП). Навантаження на західний кордон України є чималим, а пропускна спроможність міжнародних автомобільних пунктів пропуску залишається однією з нагальних проблем.

Ключовою перешкодою є відсутність домовленості щодо процедури здійснення спільного митного контролю з європейськими країнами.

Ще однією значною проблемою є слабка та морально-застаріла інфраструктура МАПП.

Попри труднощі учасники дискусії відзначали і позитивні зміни у роботі Державної митної служби України, а саме:

  • значно покращилась комунікація бізнесу, у т.ч. митних брокерів із митниками
  • спрощений порядок ввезення гуманітарної допомоги
  • перехід України на міжнародний рівень застосування NCTS, який заплановано на 1 жовтня 2022 року

Застосування процедури Спільного транзиту на міжнародному рівні в Україні є серйозним викликом як для бізнесу, так і для урядовців, адже бракує детальних практичних рекомендацій щодо оформлення декларацій Т1.

Такі фокус-групові дискусії АМБУ планує проводити щомісяця з метою моніторингу змін у митній сфері, пов’язаних із запровадженням в Україні воєнного стану.

Якщо Ви бажаєте долучитися до обговорення – направте нам запит на e-mail: info@ambu.org.ua, або зателефонуйте: +380953046894

Будемо раді бачити Вас серед учасників наших наступних заходів.

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» за сприяння Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/info/aid-development-cooperation-fundamental-rights_en), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Асоціації митних брокерів України і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

IN ENGLISH

Trade Facilitation Monitoring in Ukraine Issue № 87

Monitoring period:February 2025 The government’s priority action plan for 2025 has been approved The Government clarified the grounds for charging for the performance of customs… Докладніше…

Моніторинг Новини Новини

Щомісячний моніторинг сприяння торгівлі в Україні №87

Період моніторингу:з 1 по 28 лютого 2025 року У цьому випуску: Затверджено план пріоритетних дій уряду на 2025 рік Уряд уточнив підстави справляння плати за… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини

33-тє Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (січень 2025)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 33-тє  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за січень 2025 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…