РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОЇ ФОКУС-ГРУПИ «МОНІТОРИНГ ЗМІН У МИТНІЙ СФЕРІ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ЗАПРОВАДЖЕННЯМ В УКРАЇНІ ВОЄННОГО СТАНУ»

23 вересня 2022 року Асоціація митних брокерів України провела фокус-групову дискусію щодо чинних умов здійснення експортно-імпортних операцій, оформлення транзитних вантажів, взаємодії з представниками Держмитслужби.

Учасники дискусії – митні брокери, національні експерти з питань митної політики – звернули увагу на об’єктивні та суб’єктивні чинники, які призвели до суттєвого скорочення обсягу зовнішньоекономічної діяльності й відповідно – зниження попиту на митно-брокерські послуги в Україні.

У зв`язку з воєнною агресією росії в Україні переважна більшість оформлень товарів здійснюється на кордоні України/ЄС у міжнародних автомобільних пунктах пропуску (МАПП). Навантаження на західний кордон України є чималим, а пропускна спроможність міжнародних автомобільних пунктів пропуску залишається однією з нагальних проблем.

Ключовою перешкодою є відсутність домовленості щодо процедури здійснення спільного митного контролю з європейськими країнами.

Ще однією значною проблемою є слабка та морально-застаріла інфраструктура МАПП.

Попри труднощі учасники дискусії відзначали і позитивні зміни у роботі Державної митної служби України, а саме:

  • значно покращилась комунікація бізнесу, у т.ч. митних брокерів із митниками
  • спрощений порядок ввезення гуманітарної допомоги
  • перехід України на міжнародний рівень застосування NCTS, який заплановано на 1 жовтня 2022 року

Застосування процедури Спільного транзиту на міжнародному рівні в Україні є серйозним викликом як для бізнесу, так і для урядовців, адже бракує детальних практичних рекомендацій щодо оформлення декларацій Т1.

Такі фокус-групові дискусії АМБУ планує проводити щомісяця з метою моніторингу змін у митній сфері, пов’язаних із запровадженням в Україні воєнного стану.

Якщо Ви бажаєте долучитися до обговорення – направте нам запит на e-mail: info@ambu.org.ua, або зателефонуйте: +380953046894

Будемо раді бачити Вас серед учасників наших наступних заходів.

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» за сприяння Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/info/aid-development-cooperation-fundamental-rights_en), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Асоціації митних брокерів України і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

2024 Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (липень 2024)

«Не той оптимізм»: Основні економічні тенденції та очікування у липні 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» #NRES 13 серпня 2024 року ГО «Інститут економічних… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations) Без рубрики

Economic trends from a business point of view (July 2024)

“Not the Same Optimism Anymore”Main economic trends inJuly 2024based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On 13 August 2024 the Institute… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (June 2024)

“Keeping Future Hopes?”Main economic trends inJune 2024 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On 12 July 2024 the Institute for… Докладніше…