Жодне підприємство Київщини не зупинило роботу у вересні

Серед опитаних у Київській області не зафіксовано жодного респондента, який би повідомив про зупинку роботи підприємства в вересні 2022 року. 

Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами п’ятого Щомісячного опитування керівників підприємств.

Основне з висновків: 

  • У вересні більше двох третин (72%) підприємств регіону працювали на майже повну, повну та вище ніж повну потужність порівняно з довоєнним періодом (49% на рівні країни). 
  • Підприємства Київщини, як і загалом по Україні, демонстрували оптимізм як стосовно бізнес-клімату, так і виробничих показників. Частка опитаних представників бізнесу Київської області, що очікували збільшення виробництва, зросла з 23,4% до 27,9% (по Україні із 26,5% до 40,0%). А відсоток тих, хто вважав фінансово-економічну ситуацію хорошою, збільшилась із 6,5% до 26,8% (по Україні із 6,9% до 10,0%).
  • Рівень невизначеності в піврічній перспективі серед представників бізнесу Київської області зменшується на відміну від збільшення значень загалом по Україні. Відсоток тих, хто не зміг дати прогноз на майбутні пів року для Київської області, зменшився з 28,0% у серпні до 9,3% у вересні, тоді як у цілому по Україні збільшився з 33,2% до 36,7%.
  • Тенденції щодо пошуку кваліфікованих та некваліфікованих працівників у Київській області є значно кращими в порівнянні із загальноукраїнськими показниками. Зокрема, індекс пошуку некваліфікованих працівників у загальноукраїнському вимірі третій місяць поспіль залишається майже без змін та становить у вересні -0,07, тоді як значення для Київської області зменшилось із -0,06 до -0,29.
  • Підприємства Київщини скоротили експортну активність, попри загальнонаціональні позитивні тенденції. Однак активні експортери розширюють географію експорту. Серед експортерів регіону аж 24% підприємств припинили експорт упродовж війни (16% на рівні країни).
  • Якщо на рівні країни експортери найчастіше скаржаться на різні логістичні проблеми, то для підприємств Київщини головним викликом є складні митні формальності (48% опитаних).
  • Підприємства області суттєво краще ніж загалом у всіх областях, у яких пройшло це опитування, оцінюють державну політику з підтримки бізнесу. Зокрема, понад сорок опитаних керівників підприємств Київської області (42%) оцінили державну політику з підтримки бізнесу позитивно (у середньому у вибірці – 10%).
  • Найбільшими проблемами для бізнесу Київської області є брак обігових коштів (58%), корупція (56%), а також зростання цін на сировину/матеріали/товари (44%).

Звіт підготовлено у співпраці з Департаментом економіки та цифровізації Київської обласної державної адміністрації.