Підприємства Київщини втратили 18% робочого часу через відключення світла, – опитування

Через відключення електропостачання підприємства Київської області втратили 18% робочого часу.

Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами восьмого Щомісячного опитування керівників підприємств.

Основне з висновків: 

Усі підприємства Київської області були змушені тимчасово призупиняли виробничі процеси у листопаді 2022 (86% на рівні країни). Однак під час відключень світла продовжували працювати 18% опитаних, а 4% – не працювали більше половини часу (51-100%).

Однак підприємства регіону активно змінювали графік роботи (54%), встановлювали незалежні джерела енергопостачання (46%) та змінювали виробничі процеси, щоб впоратися з відключеннями (46%).

У грудні серед підприємців Київської області збільшилась частка тих, хто негативно оцінює фінансово-економічну ситуацію (з нуля до 12%) та загальноекономічне середовище (з 15,0% до 26,9%). 

У грудні порівняно до листопада темпи скорочення зайнятості на Київщині істотно прискорились (індекс зменшився з нуля до -0,11) що означає переважання частки тих, хто зменшував кількість працівників (14,3%) над тими, хто їх збільшував (3,6%).

Рівень невизначеності у перспективі 2 роки по області збільшився із 40,9% до 50,0%, тоді як загальноукраїнський показник зменшився із 54,2% до 51,9%. водночас відсоток тих, хто не зміг дати прогноз на майбутні пів року зменшився із 40,9% до 25,0%.

Частка підприємств, які збільшували обсяги виробництва в грудні, зменшилась із 27,3% до 17,9%. Водночас більш ніж вдвічі, із 13,6% до 35,7% зросла частка тих, хто зменшував обсяги виробництва. Частка «оптимістів» щодо перспектив виробництва зменшилась майже вдвічі, із 66,7% до 37,5%. Водночас з нуля до 20,8% зросла частка тих, хто очікує зменшення обсягів виробництва. 

Зменшилась частка підприємців області, які нарощували продажі – з 31,8% до 21,4%. Також вдвічі збільшилась частка підприємців, що зменшували обсяги продажів, із 18,2% до 39,3%. Очікують збільшення обсягів продажів лише 37,5% підприємств (було 71,4%) та з нуля до 20,8% збільшилась частка тих, хто очікує на зменшення продажів. 

Усім експортерам вдалося в грудні продовжувати зовнішньоекономічну діяльність. 71% опитаних повідомили, що продовжують експорт і не припиняли, а 29% – відновили експорт після припинення (18% по країні). Водночас лише 8,3% експортерів регіону нарощували обсяги експорту, а 25,0%% – його скорочували.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

IN ENGLISH

Trade Facilitation Monitoring in Ukraine Issue № 87

Monitoring period:February 2025 The government’s priority action plan for 2025 has been approved The Government clarified the grounds for charging for the performance of customs… Докладніше…

Моніторинг Новини Новини

Щомісячний моніторинг сприяння торгівлі в Україні №87

Період моніторингу:з 1 по 28 лютого 2025 року У цьому випуску: Затверджено план пріоритетних дій уряду на 2025 рік Уряд уточнив підстави справляння плати за… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини

33-тє Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (січень 2025)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 33-тє  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за січень 2025 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…