Підприємства Київщини втратили 18% робочого часу через відключення світла, – опитування

Через відключення електропостачання підприємства Київської області втратили 18% робочого часу.

Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами восьмого Щомісячного опитування керівників підприємств.

Основне з висновків: 

Усі підприємства Київської області були змушені тимчасово призупиняли виробничі процеси у листопаді 2022 (86% на рівні країни). Однак під час відключень світла продовжували працювати 18% опитаних, а 4% – не працювали більше половини часу (51-100%).

Однак підприємства регіону активно змінювали графік роботи (54%), встановлювали незалежні джерела енергопостачання (46%) та змінювали виробничі процеси, щоб впоратися з відключеннями (46%).

У грудні серед підприємців Київської області збільшилась частка тих, хто негативно оцінює фінансово-економічну ситуацію (з нуля до 12%) та загальноекономічне середовище (з 15,0% до 26,9%). 

У грудні порівняно до листопада темпи скорочення зайнятості на Київщині істотно прискорились (індекс зменшився з нуля до -0,11) що означає переважання частки тих, хто зменшував кількість працівників (14,3%) над тими, хто їх збільшував (3,6%).

Рівень невизначеності у перспективі 2 роки по області збільшився із 40,9% до 50,0%, тоді як загальноукраїнський показник зменшився із 54,2% до 51,9%. водночас відсоток тих, хто не зміг дати прогноз на майбутні пів року зменшився із 40,9% до 25,0%.

Частка підприємств, які збільшували обсяги виробництва в грудні, зменшилась із 27,3% до 17,9%. Водночас більш ніж вдвічі, із 13,6% до 35,7% зросла частка тих, хто зменшував обсяги виробництва. Частка «оптимістів» щодо перспектив виробництва зменшилась майже вдвічі, із 66,7% до 37,5%. Водночас з нуля до 20,8% зросла частка тих, хто очікує зменшення обсягів виробництва. 

Зменшилась частка підприємців області, які нарощували продажі – з 31,8% до 21,4%. Також вдвічі збільшилась частка підприємців, що зменшували обсяги продажів, із 18,2% до 39,3%. Очікують збільшення обсягів продажів лише 37,5% підприємств (було 71,4%) та з нуля до 20,8% збільшилась частка тих, хто очікує на зменшення продажів. 

Усім експортерам вдалося в грудні продовжувати зовнішньоекономічну діяльність. 71% опитаних повідомили, що продовжують експорт і не припиняли, а 29% – відновили експорт після припинення (18% по країні). Водночас лише 8,3% експортерів регіону нарощували обсяги експорту, а 25,0%% – його скорочували.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (October 2023)

“Cloudy Autumn” Main economic trends in October 2023 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On November 16, 2023, the Institute… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

Бізнес під час війни: Черкаська область (вересень 2023)

за результатами Нового щомісячного опитування підприємств ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках співпраці з регіонами підготував спеціальний звіт «Бізнес під час… Докладніше…

2023 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2023)

«Захмарена осінь»: Основні економічні тенденції та очікування у жовтні 2023 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 13 листопада 2023 року ГО «Інститут економічних досліджень та… Докладніше…