Верховна Рада України ратифікувала Угоду про спрощення процедур торгівлі СОТ

4 листопада 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України № 745-VIII “Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі”. Тим самим Україна здійснила внутрішньодержавні процедури з метою набуття чинності Угодою.

Протокол передбачає включення до Додатку 1А Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі Угоди про спрощення процедур торгівлі, текст якої був схвалений під час Дев’ятої Конференції міністрів Світової організації торгівлі (грудень 2013 року).

Станом на 10 грудня 2015 року про ратифікацію відповідного Протоколу повідомили 57 Членів СОТ, включаючи ЄС.

Метою Угоди є комплексне спрощення процедур, пов’язаних з перетином кордону товаром, що у кінцевому випадку повинно сприяти активізації міжнародної торгівлі.

Угода складається з трьох розділів:

  • Розділ І стосується комплексу заходів зі спрощення процедур торгівлі та зобов’язань у цій сфері;
  • Розділ ІІ стосується процедури надання певних режимів (спеціальний та диференційний режими) для країн, що розвиваються, та найменш розвинутих країн (НРК) в контексті імплементації Угоди;
  • Розділ ІІІ – стосується інституційних та перехідних положень.

Особливість реалізації Угоди полягає в тому, що період, необхідний для імплементації Угоди, та набрання чинності окремими положеннями визначатиметься індивідуально для кожної країни, що розвивається та НРК в залежності від категорій зобов’язань:

  • категорія А – положення, які країна-член визначила для імплементації з моменту набрання Угодою чинності;
  • категорія В – положення, які країна-член визначила для імплементації після перехідного періоду, необхідного для їх реалізації;
  • категорія С – положення, для забезпечення імплементації яких країні-члену необхідний перехідний період і відповідна технічна допомога для формування або зміцнення відповідної спроможності.

Положення категорій В та С, які визначає держава, мають бути нотифіковані до СОТ, решта положень автоматично вважатиметься категорією А.

Відповідно до прикінцевих положень Угоди додатки, до яких вноситимуться зобов’язання за трьома категоріями, становлять її невід’ємну частину.

Повна імплементація Угоди Україною повинна спросити експортно-імпортні операції. Зокрема, Угода дозволить зменшити час та вартість митного контролю, підвищить прозорість та ефективність операцій державних органів, збільшить торговельні потоки, а також знизить рівень корупції та сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу тощо.

Наведене покращить позиції України у відповідних рейтингах, пов’язаних з легкістю ведення бізнесу, а також надасть позитивний сигнал для учасників міжнародної торгівлі та інвестиційної спільноти про створення Україною ефективного та прозорого торговельного середовища зі зменшенням корупційної практики.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

22-ге Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (лютий 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 22-ге  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за лютий 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey

New Monthly Enterprises Survey. Issue 21. (01.2024) Ukrainian Business in Wartime

The Institute for Economic Research and Policy Consulting (IER) has released the 21-th monthly enterprise survey “Ukrainian business in wartime” for January 2024. The goal… Докладніше…

2024 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (лютий 2024)

«Надія живе завжди»: Основні економічні тенденції та очікування у лютому 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 13 березня  2024 року ГО «Інститут економічних досліджень… Докладніше…