Верховна Рада України ратифікувала Угоду про спрощення процедур торгівлі СОТ

4 листопада 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України № 745-VIII “Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі”. Тим самим Україна здійснила внутрішньодержавні процедури з метою набуття чинності Угодою.

Протокол передбачає включення до Додатку 1А Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі Угоди про спрощення процедур торгівлі, текст якої був схвалений під час Дев’ятої Конференції міністрів Світової організації торгівлі (грудень 2013 року).

Станом на 10 грудня 2015 року про ратифікацію відповідного Протоколу повідомили 57 Членів СОТ, включаючи ЄС.

Метою Угоди є комплексне спрощення процедур, пов’язаних з перетином кордону товаром, що у кінцевому випадку повинно сприяти активізації міжнародної торгівлі.

Угода складається з трьох розділів:

  • Розділ І стосується комплексу заходів зі спрощення процедур торгівлі та зобов’язань у цій сфері;
  • Розділ ІІ стосується процедури надання певних режимів (спеціальний та диференційний режими) для країн, що розвиваються, та найменш розвинутих країн (НРК) в контексті імплементації Угоди;
  • Розділ ІІІ – стосується інституційних та перехідних положень.

Особливість реалізації Угоди полягає в тому, що період, необхідний для імплементації Угоди, та набрання чинності окремими положеннями визначатиметься індивідуально для кожної країни, що розвивається та НРК в залежності від категорій зобов’язань:

  • категорія А – положення, які країна-член визначила для імплементації з моменту набрання Угодою чинності;
  • категорія В – положення, які країна-член визначила для імплементації після перехідного періоду, необхідного для їх реалізації;
  • категорія С – положення, для забезпечення імплементації яких країні-члену необхідний перехідний період і відповідна технічна допомога для формування або зміцнення відповідної спроможності.

Положення категорій В та С, які визначає держава, мають бути нотифіковані до СОТ, решта положень автоматично вважатиметься категорією А.

Відповідно до прикінцевих положень Угоди додатки, до яких вноситимуться зобов’язання за трьома категоріями, становлять її невід’ємну частину.

Повна імплементація Угоди Україною повинна спросити експортно-імпортні операції. Зокрема, Угода дозволить зменшити час та вартість митного контролю, підвищить прозорість та ефективність операцій державних органів, збільшить торговельні потоки, а також знизить рівень корупції та сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу тощо.

Наведене покращить позиції України у відповідних рейтингах, пов’язаних з легкістю ведення бізнесу, а також надасть позитивний сигнал для учасників міжнародної торгівлі та інвестиційної спільноти про створення Україною ефективного та прозорого торговельного середовища зі зменшенням корупційної практики.

Related Posts

Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Новини

Семінар «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS»

Запрошуємо взяти участь у дистанційному семінарі «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS», який відбудеться 22 квітня 2021 року о 15:00 в он-лайн форматі… Докладніше…

Новини

ОГОЛОШЕННЯ про організацію конкурсу проектів (Молодіжний хакатон) на тему:«Реалізація митної політики як передумова забезпечення економічної безпеки та сприяння міжнародній торгівлі»

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) спільно з Університетом митної справи та фінансів (м. Дніпро) та Університетом державної фіскальної служби України (м. Ірпінь) проводять… Докладніше…

Дайджест новин учасників Ініціативи Новини Новини

До вашої уваги випуск інформаційного бюлетеню «Дайджест новин учасників Ініціативи» №18 (22.03 – 05.04.2021)

📌У цьому випуску:  НОВИНИ УЧАСНИКІВ ІНІЦІАТИВИ   Щомісячний моніторинг сприяння торгівлі в Україні №64  «Чи підтримуєте Ви функціонування Державної митної служби як єдиної юридичної особи?» (результати… Докладніше…