Бізнес Київської області під час війни (березень 2023) Щомісячне опитування підприємств. Випуск 11.

У березні ситуація в Київській області залишалася більш позитивною ніж в цілому на рівні країни: 57% підприємств регіону працювали на майже повну, повну або навіть вищу потужність порівняно з довоєнним періодом (на рівні країни 52%).

Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами Одинадцятого Нового щомісячного опитування керівників підприємств.

Основне з висновків:

  • Оцінки власної фінансово-економічної ситуації підприємцями Київщини істотно погіршились на відміну від загальноукраїнських показників, за якими значення залишилось без істотних змін.
  • У Київський області рівень невизначеності в піврічній перспективі значно збільшився, на відміну від загальноукраїнських показників, за якими вже кілька місяців поспіль спостерігається зменшення значення.
  • Порівнюючи фінансово-економічну ситуацію на підприємстві з аналогічним періодом минулого року, підприємці Київщини, як і загалом по Україні, значно зменшили відсоток негативних оцінок.
  • У регіоні два місяці поспіль немає підприємців, які планують зменшувати обсяги виробництва, та збільшилась частка тих, хто планує розширення на наступні два роки.
  • У Київській області поточні оцінки загальноекономічного середовища істотно погіршились.
  • У березні поточні показники виробництва в області істотно покращились та майже зрівнялись у значенні із загальноукраїнськими.
  • Оцінки попиту серед підприємств Київської області збільшуються вже два місяці поспіль.
  • Прогнози підприємців області щодо зростання обсягів продажів залишаються набагато оптимістичнішими за загальноукраїнський показник.
  • Станом на березень майже всі експортери Київщини продовжували зовнішньоекономічну діяльність.
  • У Київській області, як і загалом по Україні, спостерігається зменшення труднощів у пошуку кваліфікованих працівників, тоді як показник труднощів пошуку некваліфікованих працівників для області продовжує збільшуватись.

Щомісячне опитування керівників підприємств відбувається в рамках зміни дії проєкту «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (October 2023)

“Cloudy Autumn” Main economic trends in October 2023 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On November 16, 2023, the Institute… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

Бізнес під час війни: Черкаська область (вересень 2023)

за результатами Нового щомісячного опитування підприємств ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках співпраці з регіонами підготував спеціальний звіт «Бізнес під час… Докладніше…

2023 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2023)

«Захмарена осінь»: Основні економічні тенденції та очікування у жовтні 2023 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 13 листопада 2023 року ГО «Інститут економічних досліджень та… Докладніше…