Бізнес Київської області під час війни (березень 2023) Щомісячне опитування підприємств. Випуск 11.

У березні ситуація в Київській області залишалася більш позитивною ніж в цілому на рівні країни: 57% підприємств регіону працювали на майже повну, повну або навіть вищу потужність порівняно з довоєнним періодом (на рівні країни 52%).

Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами Одинадцятого Нового щомісячного опитування керівників підприємств.

Основне з висновків:

  • Оцінки власної фінансово-економічної ситуації підприємцями Київщини істотно погіршились на відміну від загальноукраїнських показників, за якими значення залишилось без істотних змін.
  • У Київський області рівень невизначеності в піврічній перспективі значно збільшився, на відміну від загальноукраїнських показників, за якими вже кілька місяців поспіль спостерігається зменшення значення.
  • Порівнюючи фінансово-економічну ситуацію на підприємстві з аналогічним періодом минулого року, підприємці Київщини, як і загалом по Україні, значно зменшили відсоток негативних оцінок.
  • У регіоні два місяці поспіль немає підприємців, які планують зменшувати обсяги виробництва, та збільшилась частка тих, хто планує розширення на наступні два роки.
  • У Київській області поточні оцінки загальноекономічного середовища істотно погіршились.
  • У березні поточні показники виробництва в області істотно покращились та майже зрівнялись у значенні із загальноукраїнськими.
  • Оцінки попиту серед підприємств Київської області збільшуються вже два місяці поспіль.
  • Прогнози підприємців області щодо зростання обсягів продажів залишаються набагато оптимістичнішими за загальноукраїнський показник.
  • Станом на березень майже всі експортери Київщини продовжували зовнішньоекономічну діяльність.
  • У Київській області, як і загалом по Україні, спостерігається зменшення труднощів у пошуку кваліфікованих працівників, тоді як показник труднощів пошуку некваліфікованих працівників для області продовжує збільшуватись.

Щомісячне опитування керівників підприємств відбувається в рамках зміни дії проєкту «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

22-ге Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (лютий 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 22-ге  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за лютий 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey

New Monthly Enterprises Survey. Issue 21. (01.2024) Ukrainian Business in Wartime

The Institute for Economic Research and Policy Consulting (IER) has released the 21-th monthly enterprise survey “Ukrainian business in wartime” for January 2024. The goal… Докладніше…

2024 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (лютий 2024)

«Надія живе завжди»: Основні економічні тенденції та очікування у лютому 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 13 березня  2024 року ГО «Інститут економічних досліджень… Докладніше…