Щомісячне опитування підприємств. Випуск 12
У квітні серед підприємців Київської області частка тих, хто негативно оцінює фінансово-економічну ситуацію, зменшилась із 20,0% до 5%, водночас, зменшилась також частка тих, хто дає позитивні оцінки (з 3,3% до нуля). При цьому, із 76,7% до 95,0% збільшилась частка тих, хто вважає середовище задовільним.
Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами Одинадцятого Нового щомісячного опитування керівників підприємств.
Основне з висновків:
- У Київській області, як і загалом по Україні, покращились поточні оцінки власної фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища.
- Оцінки на піврічну перспективу є більш оптимістичними за загальноукраїнські показники, де зафіксовано зменшення значень.
- Підприємці Київщини істотно погіршили оцінки фінансово-економічної ситуації в порівнянні з минулим роком на відміну від загальноукраїнських показників.
- В області зменшився відсоток тих, хто планує розширювати виробництво в дворічній перспективні та збільшився відсоток тих, хто не планує жодних змін.
- Водночас, по області збільшився рівень невизначеності як і піврічній, так і у дворічній перспективі.
- Очікування виробництва по області є значно кращими, ніж загалом по Україні.
- Підприємці Київської області все ще мають труднощі із пошуком кваліфікованої робочої сили.
- Для підприємств Київської області основною проблемою було зростання цін на сировину і матеріали.
- За оцінкою березня 2023 року, підприємства Київщини майже перестали відчувати негативний ефекти відключень. У середньому через вимкнення електропостачання підприємства регіону втратили лише 4% робочого часу (2% на рівні країни).
Щомісячне опитування керівників підприємств проводить ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (далі ІЕД) в рамках зміни дії проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).