Бізнес Київської області під час війни (червень 2023)

Щомісячне опитування підприємств. Випуск 14

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) продовжує багаторічну роботу з українськими регіонами.

Вже впродовж року команда ІЕД моніторить економічну ситуацію в Київській області в співпраці з Департаментом економіки Київської обласної державної адміністрації. На основі Нового щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» експерти ІЕД підготували черговий випуск дослідження для Київської області.

Основне з дослідження:

  • У червні підприємці Київщини покращили оцінки власної фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища. Індекс поточної фінансово-економічної ситуації, в травні збільшився із -0,08 до нуля, що дорівнює загальноукраїнському показнику (який збільшився із -0,07 до нуля). Індекс поточного загальноекономічного середовища індекс для області збільшився із -0,22 до -0,07.
  • Прогнози у піврічній перспективі у підприємців області є значно оптимістичнішими щодо фінансово-економічної ситуації, ніж загальноукраїнські показники.
  • У піврічній перспективі зросла невизначеність бізнесу Київщини щодо власної фінансово-економічної ситуації, але зменшилася щодо ділового клімату.
  • Також зростає невизначеність щодо планів бізнесу області на наступні два роки. Показник невизначеності в Київській області збільшився із 44,4% до 53,%, тоді як загальноукраїнський показник збільшився із 56,5% до 60,8%.
  • У Київський області підприємці повідомляють про нарощування обсягів виробництва та продажів більш часто ніж в цілому по країні.
  • В регіоні вищий рівень завантаження виробничих потужностей ніж середній показник для України: 67% підприємств регіону працювали на майже повну, повну або навіть вищу потужність порівняно з довоєнним періодом (на рівні країни 62%).
  • При цьому в області спостерігається зростання труднощів у пошуку як кваліфікованих так і некваліфікованих працівників, що відповідає загальноукраїнській ситуації.
  • Більшість експортерів Київщини мали експортні операції впродовж останніх 12 місяців.  Серед експортерів 92% опитаних вказали, що експортували до війни, а також продовжували експортувати впродовж останніх 12-ти місяців (84% на рівні країни).

Щомісячне опитування керівників підприємств проводить ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (далі ІЕД) в рамках зміни дії проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

23-тє Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (березень 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 23-тє  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за березень 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Дайджест новин учасників Ініціативи

До вашої уваги випуск інформаційного бюлетеню «Дайджест новин учасників Ініціативи» № 57 (грудень 2023)

📌У цьому випуску: Головні новини Нове щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» Випуск 19. листопад 2023 Економічні тенденції з точки зору бізнесу (листопад… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

22-ге Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (лютий 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 22-ге  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за лютий 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…