19 жовтня 2016р відбулось чергове 23 засідання Міжвідомчої робочої групи зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні.

Щодо створення Україною Національного комітету зі сприяння торгівлі в рамках Угоди СОТ про спрощення правил та процедур торгівлі

19 жовтня 2016р відбулось  чергове 23 засідання Міжвідомчої робочої групи зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні.

Перше питання порядку денного –  створення національного органу зі спрощення процедур торгівлі, що передбачений Угодою СОТ (УСПТ). 94 з 109 країн-членів СОТ необхідних для набуття чинності вже ратифікували Угоду,  серед них – Україна (3 листопада 2015 року).

Засідання відбулось під головуванням  В. Щелкунова, Президента ICC Ukraine. Участь у заході взяли В. Цимбал, директор Департаменту доступу на ринки та взаємодії з СОТ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Маріо Апостолов, експерт ЄЕК ООН, О. Платонов, Президент «Укрзовніштранс».

В. Цимбал (директор департаменту доступу до ринків та взаємодії з СОТ Мінекономрозвитку) нагадав про зобов’язання України згідно Угоди СПТ та зазначив, що на даному етапі основними напрямками діяльності є консультації з партнерами по СОТ і моніторинг ходу ратифікації Угоди іншими країнами – членами СОТ. До моменту набуття чинності Угоди мають бути підготовлені усі положення, які Україна нотифікувала під категорією А, тобто ті, які вступають в силу автоматично з набуттям чинності Угоди. Крім того, розробляється план реалізації забов’язаннь категорій В та С.

Стосовно національного комітету  В. Цимбал зазначив, що Мінекономрозвитку  на разі розглядає два підходи –  об’єднати діяльність вже існуючих інститутів, що займаються проблематикою захисту товаровиробників на внутрішньому ринку від недобросовісного імпорту,  Ради експортерів при Мінекономрозвитку та при МЗС або створити окремий орган, який буде опікуватись питаннями спрощення митних та інших процедур, пов’язаних з переміщенням товару через кордон.

Маріо Апостолов (експерт ЄЕК ООН) наголосив, що ідея створення таких національних комітетів існує давно, і багаторічний досвід країн підтверджує потребу у такому органі. Він наголосив на тому, що його створення до моменту набуття чинності Угодою СПТ є обов’язковим для всіх країн. Він також підкреслив, що національний орган має не тільки відповідати на конкретні запити бізнесу,  але головне – бути майданчиком для розгляду та узгодження всіх міжвідомчих рішень щодо спрощення процедур торгівлі, розробки механізмів та термінів реалізації положень Угоди.

Також було обговорено питання створення морського «єдиного вікна» та його співвідношення з загальнонаціональним єдиним вікном. Запис трансляції засідання доступний на сайті журналу «Транспорт» http://transport-journal.com/news/onlajn-translyatsyya-zasedanyya-mezhvedomstvennoj-rabochej-hruppyi-po-uproschenyyu-mezhdunarodnoj-torhovly-y-lohystyky-v-ukrayne/

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини

30-те Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (жовтень 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 30-те  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за жовтень 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (October 2024)

“AUTUMN OF BALANCE”Main economic trends October 2024 and future perspective from business point of viewsbased on the results of the New Rapid Enterprises Survey, #NRES… Докладніше…

2024 Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2024)

«Осіння стабільність»: Основні економічні тенденції та очікування у жовтні 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» #NRES 12 листопада 2024 року ГО «Інститут економічних досліджень… Докладніше…