Про ініціативу

Громадська ініціатива «За прозору та чесну митницю»

За результатами круглого столу «Робота митниці очима громадськості», який проводився  у рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», що реалізовувався за сприяння ЄС та співфінансування МФ «Відродження» 28 листопада 2018 року було створено Громадську Ініціативу «За прозору та чесну митницю» (далі – Ініціатива) і підписано Меморандум про її створення. Її засновниками стали громадські організації, бізнес-асоціації з різних областей України.

  Мета Ініціативи:

  1. Залучення організацій громадянського суспільства до реформ у сфері митних питань.
  2. Сприяння побудові ефективної, чесної, прозорої та підконтрольної суспільству митниці.
  3. Сприяння діалогу та співробітництву між учасниками громадянського суспільства та органами державної влади.
  4. Забезпечення кращої обізнаності українського суспільства щодо необхідності проведення реформ у митній сфері.
  5. Сприяння зміцненню контактів та взаємному обміну досвідом між інститутами громадянського суспільства.
  6. Зміцнення потенціалу бізнес-асоціацій і недержавного громадського сектору щодо сприяння реалізації заходів політики розвитку торгівлі, політичному діалогу між бізнесом, громадськими організаціями і органами державної влади в сфері побудови чесної та прозорої митниці відповідно до положень Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Результати неодноразових опитувань підприємств в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» вказували на нагальну зацікавленість підприємництва у реформуванні митних органів та спрощенні процедур торгівлі. Водночас, реформа митниці з різних причин гальмувалася, а у заходах держави зі спрощення торговельних процедур відсутня системність та передбачуваність. Впевнені, що реалізація таких реформ неможлива без діалогу між інститутами громадянського суспільства, бізнес-спільнотою та владою.

Ініціатива позиціонує себе у якості майданчику для організації такого діалогу та «фасилітатора» відповідних заходів, що стимулюватимуть суспільну дискусію із залученням усіх зацікавлених сторін.

 Очікувані результати:

  1. Активізація приватно-публічного діалогу з питань реформування митних органів та побудови чесної та прозорої митниці.
  2. Підвищення спроможності учасників Ініціативи.
  3. Підвищення громадського контролю за діяльність митних органів.
  4. Прогрес у реформуванні митниці.
  5. Спрощення та підвищення ефективності митних процедур.