Прозорість та спрощення умов ведення торгівлі для українського бізнесу

Значення принципу прозорості та неодмінного забезпечення доступу до якісної і повної інформації сьогодні вже не ставить під сумнів ніхто. Бізнес наполегливо вимагає його дотримання від владних структур як в центрі, так і на місцях. Дотримання владними структурами принципу прозорості передбачається не тільки в сенсі своєчасного інформування бізнесу щодо міжнародних зобов’язань країни (існуючих, змін до них, нових), але й постійне нагадування бізнесу про права, гарантії цих прав та засоби їх відстоювання у разі порушення.

Рівень прозорості – це показник не тільки відкритості, але й підзвітності влади, на що сьогодні в Україні значний запит від бізнесу і суспільства загалом.

Рівень прозорості та компетентності органів влади є визначальним при формуванні сталого діалогу з бізнесом, що в свою чергу впливає на рівень довіри до влади, передбачуваності її торговельної політики.

Об’єднання зусиль та вдосконалення заходів в сфері забезпечення прозорості та доступу до інформації зокрема, є запорукою результативності процесу спрощення процедур торгівлі, тим більше, що це процес постійний, і не може бути разовою показовою акцією.

Сприяння торгівлі має відбуватися на всіх рівнях – міжнародному, загальнонаціональному і регіональному, і виключити жоден з них неможливо. Тому спрощення процедур торгівлі для України має стати не технічним елементом формального виконання міжнародних угод,  зокрема, Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, Угоди ПВЗВТ, а одним з основоположних заходів торговельної політики, політики сприяння МПС та формування сприятливого бізнес клімату.

Угода СОТ про спрощення процедур торгівлі є практично угодою для бізнесу, і успіх її реалізації цілковито залежить від ефективного діалогу влада – бізнес. Особливо важливо долучити до діалогу  з владою МПС, оскільки саме МСП несуть основний тягар неефективних зайвих витрат при здійсненні міжнародної торгівлі.

Головна мета спрощення процедур торгівлі – прискорення операцій та зменшення їх вартості для бізнесу. Змістовний діалог в рамках виконання зазначених угод, вчасне інформування органами влади щодо змін у імпортно-експортних процедурах дає можливість вчасно врахувати ці зміни та адаптувати свої бізнес процеси, а оперативне доведення до владних структур кращого досвіду та бізнес практик дозволить вчасно вдосконалити процедури на основі міжнародних стандартів для комфортної роботи імпортерів/експортерів.

Для ознайомлення щодо прав та зобов’язань сторін Угод пропонуємо Вам посилання з українськими текстами Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі та Угоди ПВЗВТ з ЄС.

Угода про спрощення процедур торгівлі

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/981_053

Угода ПВЗВТ з ЄС:

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/984_a11

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Дайджест новин учасників Ініціативи

До вашої уваги випуск інформаційного бюлетеню «Дайджест новин учасників Ініціативи» № 57 (грудень 2023)

📌У цьому випуску: Головні новини Нове щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» Випуск 19. листопад 2023 Економічні тенденції з точки зору бізнесу (листопад… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

22-ге Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (лютий 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 22-ге  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за лютий 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey

New Monthly Enterprises Survey. Issue 21. (01.2024) Ukrainian Business in Wartime

The Institute for Economic Research and Policy Consulting (IER) has released the 21-th monthly enterprise survey “Ukrainian business in wartime” for January 2024. The goal… Докладніше…