Cпрощення процедур торгівлі в Україні. Частина 1: Реформа у митній сфері очима бізнесу

Результати п’ятої хвилі Щорічного опитування українських експортерів та імпортерів 2020 року демонструють, що бізнес позитивно сприймає реформи на митниці. Оцінка роботи митниці з точки зору бізнесу покращилася: значення індексу сприйняття роботи митниці (СРМ) зросло і досягло 0,43 на шкалі від -1 до 1. Це є найвищий результат за час проведення спостережень.

Оцінка роботи митниці найкращі за усі п’ять хвиль проведення цього моніторингу. Частка підприємств, які не бачать жодних проблем у роботі митниці, досягла максимального значення за усі хвилі цього опитування і склала 23%, що вдвічі більше, ніж у 2016 році. Разом із тим, більшість опитаних вважає, що митниці все ще потрібні зміни. Серед ключових проблем – недосконале митне законодавство та свідоме, на думку бізнесу, завищення митної вартості товарів на митниці.

В середньому витрати на здійснення однієї експортної операції становлять 4186 грн, що вдвічі менше, ніж для однієї імпортної операції, де середні витрати на одну операцію складають 8429 грн. Також митне оформлення для підприємств-експортерів в середньому удвічі швидше, ніж для підприємств-імпортерів. В цілому оцінки експортерів щодо митної сфери є більш позитивними, ніж імпортерів.

Понад третину опитаних вважають, що реформа митниці відбувається у правильному напрямку, й лише кожен десятий думає, що напрямок реформування невірний. До найбільш очікуваних результатів реформи бізнес відносить скорочення часу  при проходженні митних процедур та заходи, які сприятимуть цьому (автоматизація процедур, мінімізація людського фактору, подання усіх документів в електронному вигляді), а також,  існування персональної відповідальності митників за заподіяну шкоду. Серед лідерів очікувань також посилення боротьби з контрабандою та посилення безпекових функцій митниці.

Дослідження проведено Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій в рамках реалізації проєкту Підтримка Громадської Ініціативи «За чесну та прозору митницю» за фінансової підтримки Європейського Союзу, МФ «Відродження» та Atlas Network.

Короткий Звіт “Спрощення процедур торгівлі в Україні: реформа у митній сфері очима бізнесу” 

thumbnail of V_Survey_part1

Запис он-лайн презентації опитування 24 вересня 2020 року (слайди спікерів

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Дайджест новин учасників Ініціативи

До вашої уваги випуск інформаційного бюлетеню «Дайджест новин учасників Ініціативи» № 57 (грудень 2023)

📌У цьому випуску: Головні новини Нове щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» Випуск 19. листопад 2023 Економічні тенденції з точки зору бізнесу (листопад… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

22-ге Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (лютий 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 22-ге  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за лютий 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey

New Monthly Enterprises Survey. Issue 21. (01.2024) Ukrainian Business in Wartime

The Institute for Economic Research and Policy Consulting (IER) has released the 21-th monthly enterprise survey “Ukrainian business in wartime” for January 2024. The goal… Докладніше…