Чи може Україна втратити безвіз через ситуацію з призначенням очільника САП

# Дайджест новин учасників Ініціативи

Постійна рубрика, яка публікує на інформаційних ресурсах проєкту новини та іншу цікаву  інформацію  учасників Ініціативи.

Новина від: Європа без бар’єрів / Europe without Barriers

Безвіз є. Ідеться не тільки про хай і обмежені, але все ще реальні можливості поїхати в Болгарію, Хорватію, Польщу або іншу країну ЄС (за певних умов). Нам знову нагадали про його зворотний бік — реформи, які залишаються актуальними, незалежно від того, подорожують громадяни зарубіжжям чи сидять у карантині. Якщо точніше, Україні пригрозили позбавленням безвізу через недотримання взятих зобов’язань.

Недавнє призначення Верховною Радою членів комісії з відбору голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підняло хвилю критики як в Україні, так і в ЄС. Українські антикорупційні організації заявили, що вважають нових членів комісії некомпетентними та/чи заангажованими. У ЄС нагадали про зв’язок між ефективністю і незалежністю антикорупційних інституцій та функціонуванням безвізового режиму. І доступом до фінансової допомоги.

Тим часом у тематичних групах у соціальних мережах уже запитують: чи правда, що безвіз скасували? В наївній простоті цього запитання відбивається вся глибина нерозуміння того, як працює український безвіз із ЄС і що саме визначає його сталість. Причому нерозуміння демонструють не тільки користувачі, яким, може, й не обов’язково знати, що саме рухає безвізовий механізм. Щире чи нещире, воно є і в тих, хто мав би бути кваліфікованим «техніком». Хоча й не можна сприймати всерйоз думку соцмереж про негайний кінець безвізу, монотонні запевнення з боку влади, що все гаразд, усе під контролем і жодної загрози немає, теж не є правдою.

Зрозуміло принаймні одне. Попри те, що за останні три роки всі звикли до безвізових поїздок, а пандемічні обмеження начебто зняли цю тему з порядку денного, в питання безвізу залишається колосальний потенціал — медійний, соціальний, електоральний. Саме завдяки цьому погрози (при)зупинити безвіз навіть ставлять в один ряд із перспективою позбавлення мільярдного кредитування. А уваги вони, здається, привертають навіть більше. Тож саме тому мусимо ще раз дати якомога чіткішу відповідь на питання, що саме впливає на сталість безвізу, що по-справжньому може зруйнувати це досягнення і на що, як і коли слід звертати увагу, аби цього не сталося.

Можливість призупинення безвізового режиму з ЄС визначена спеціальним механізмом. У ньому прописано низку індикаторів, які відстежує ЄС. Умовно їх можна поділити на дві групи: критерії міграційні та критерії сталості реформ. Серед перших — динаміка відмов у в’їзді на кордоні, прохань про притулок, кількість мігрантів, які перебувають у ЄС незаконно, рівень співпраці у сфері реадмісії та можливі безпекові загрози для країн ЄС (наприклад, якщо громадяни безвізової країни раптом починають вчиняти значну кількість серйозних злочинів у ЄС).

У другому пакеті — сталість реформ у сферах безпеки, захисту прав людини, протидії корупції, дотримання демократичних норм, які країна впровадила у рамках візової лібералізації з Європейським Союзом. Наприклад, у сфері безпеки Україна брала на себе зобов’язання щодо боротьби з організованою злочинністю та фінансуванням тероризму, протидії корупції, і зокрема — зобов’язувалася забезпечити функціонування незалежного антикорупційного органу.

Читати статтю https://bit.ly/3kRA6w3

Related Posts

Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Новини

Семінар «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS»

Запрошуємо взяти участь у дистанційному семінарі «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS», який відбудеться 22 квітня 2021 року о 15:00 в он-лайн форматі… Докладніше…

Новини

ОГОЛОШЕННЯ про організацію конкурсу проектів (Молодіжний хакатон) на тему:«Реалізація митної політики як передумова забезпечення економічної безпеки та сприяння міжнародній торгівлі»

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) спільно з Університетом митної справи та фінансів (м. Дніпро) та Університетом державної фіскальної служби України (м. Ірпінь) проводять… Докладніше…

Дайджест новин учасників Ініціативи Новини Новини

До вашої уваги випуск інформаційного бюлетеню «Дайджест новин учасників Ініціативи» №18 (22.03 – 05.04.2021)

📌У цьому випуску:  НОВИНИ УЧАСНИКІВ ІНІЦІАТИВИ   Щомісячний моніторинг сприяння торгівлі в Україні №64  «Чи підтримуєте Ви функціонування Державної митної служби як єдиної юридичної особи?» (результати… Докладніше…