МИТНІ ПРОЦЕДУРИ ТА АДМІНІСТРАТИВНЕ ОСКАРЖЕННЯ ОЧИМА БІЗНЕСУ

29 жовтня 2020 року відбулась он-лайн презентація результатів П’ятого щорічного опитування експортерів та імпортерів. ЕПІЗОД ДРУГИЙ: митні процедури та адміністративне оскарження очима бізнесу.

У заході взяли участь представники Державної митної служби України, Міністерства фінансів України, Міністерства Офісу бізнес-омбудсмена України, Європейської Бізнес Асоціації, Громадської Ініціативи «За чесну та прозору митницю», ВУЗів, ЗМІ, експерти та представники неурядових організацій.

Спікери заходу:

  • Владислав СУВОРОВ, Заступник Голови Державної митної служби України
  • Ярослав ГРЕГІРЧАК, Заступник бізнес-омбудсмена України
  • Оксана ДРОЗАЧ, Старший проектний менеджер Офісу підтримки реформ Міністерства фінансів
  • Кирило НОМІНАС, Інспектор Ради бізнес-омбудсмена

Модератор заходу: Оксана КУЗЯКІВ, Керівник проєкту, виконавчий директор                              ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД)

Під час заходу були представлені ключові результати опитування понад 1000 українських підприємств-експортерів та імпортерів, проведеного у квітні-червні 2020 року. Опитування провів Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) в рамках проєкту «Підтримка громадської ініціативи “За чесну та прозору митницю”» за фінансової підтримки Європейського Союзу, Міжнародного фонду “Відродження” та Atlas Network. 

Імпортери частіше повідомляють про перешкоди при різних процедурах, ніж експортери. Більше половини імпортерів повідомляють про труднощі на етапі прийняття рішення щодо митної вартості товарів. Спільними проблемами для імпортерів та експортерів при різних митних процедурах є завищення митної вартості товарів, вимоги надати багато додаткових документів та різний підхід до одних і тих же норм законодавства чи товарів.

“Аналіз проблем, з якими стикається бізнес на митниці свідчить, що для створення сприятливого ділового середовища потрібне не тільки спрощення процедур та документообігу, а й унеможливлення вибіркового застосування законодавства, принцип рівні правила гри для всіх має бути ключовим” — зазначила Оксана Кузяків, виконавча директорка ІЕД.

Імпортери втричі частіше оскаржують дії митних органів і загалом краще поінформовані про процедури оскарження, ніж експортери”, – повідомила Ірина Федець, старша наукова співробітниця ІЕД. Загалом за чотири роки проведення опитування, останній рік став найуспішнішим для тих, хто скаржився на дії митниці. Оскарження дій митних органів було частково або повністю успішним для майже 88% підприємств, які мали такий досвід. Це найбільша частка за 4 хвилі опитування з 2016 року.

Імпортери гостріше, ніж експортери відчувають проблему затримки вантажів від митного контролю, – повідомив Євген Ангел, науковий співробітник ІЕД. – Не стикалися зі затримками вантажів менш, ніж половина імпортерів (45%) порівняно з майже двома третинами експортерів (60%)”. При цьому головною причиною затримок під час митного контролю залишаються черги на кордоні.

Е-документообігом на митниці користуються понад 80% підприємств.  Ця частка майже не змінилася за чотири роки опитування. У електронному вигляді найчастіше подається платіжне доручення про сплату мита (80%). У паперовому форматі найчастіше подаються ветеринарний та фітосанітарний сертифікати (27% та 22% опитаних відповідно).

Найпопулярнішою ідеєю серед нововведень на митниці є ідея спільного митного контролю з країнами-сусідками. Вона має значну підтримку з боку бізнесу, особливо на тих митницях, де великі черги. Близько 70% оцінюють таку ідею позитивно і лише 3% – негативно. 

Відбулась друга подія в серії публічних обговорень результатів вказаного опитування, які відбудуться до кінця 2020 року.

✅ Ознайомитися з Коротким Звітом “Спрощення процедур торгівлі в Україні: митні процедури, єдине вікно та електронний документообіг” можна за посиланням

✅ Ознайомитися зі слайдами спікерів можна за посиланням Відео запис заходу за посиланням

Related Posts

Новини Новини

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Новини

Громадська Ініціатива «За чесну та прозору митницю», як організація, що виконує моніторинг впровадження реформ у митній сфері, проводить опитування «Програма Авторизованих економічних операторів (АЕО). Чи потрібні Вам спрощення процедур при митному оформленні?».

Опитування для підприємств, які здійснюють ЗЕД.  Це опитування дозволить оцінити обізнаність суб’єктів ЗЕД щодо впровадження АЕО в Україні.   Запрошуємо Вас пройти коротке опитування!  Ви можете… Докладніше…

Дайджест новин учасників Ініціативи Новини

До вашої уваги випуск інформаційного бюлетеню «Дайджест новин учасників Ініціативи» №12 (28.12.2020 – 11.01.2021)

📌У цьому випуску:  НОВИНИ МИТНИЦІ    ✔️ У грудні 2020 року Держмитслужба виконала план надходжень на 125,5%  ✔️ Набрала чинності Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю і… Докладніше…

Моніторинг Новини

Моніторинг. Випуск 62

Період моніторингу:25 листопада 2020 року – 10 січня 2021 року Нормативно-правові акти, що набрали чинності Україна ратифікувала Угоду про розвиток мультимодальних перевезень ТРАСЕКА Уряд на… Докладніше…