Відбувся семінар «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS»

22 квітня 2021 року в рамках проєкту «Підтримка громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який реалізується ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) за підтримки Європейського Союзу, МФ «Відродження» та ATLAS Network  у співпраці з Державною митною службою та Програмою ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) для учасників та партнерів Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» проведено дистанційний семінар, присвячений запровадженню режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS.

Вітальні слова учасники почули від Керівниці проєкту «Підтримка Громадської Ініціативи «За чесну та прозору митницю», Виконавчої директорки ІЕД – Оксани КУЗЯКІВ, та директора Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби – Сергія ДЕМЧЕНКО.

У ході заходу було висвітлено такі питання, як:

• Загальна інформація про приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та імплементацію NCTS;

• Як діє система спільного транзиту для країн-учасниць Конвенції (і як діятиме для українських трейдерів після приєднання України до Конвенції)? Як буде діяти ця система у період після запровадження на всю територію України, але до приєднання до Міжнародної конвенції?

• Особливості режиму спільного транзиту: обов’язкове гарантування та пломбування усіх переміщень;

• Етапи запровадження NCTS в Україні. Особливості співіснування чинної Національної системи контролю транзиту та NCTS та перехід до NCTS. Декларації EE та T1UA;

• Спрощення для користувачів NCTS;

• Законодавче забезпечення NCTS: огляд;

• Хелпдеск;

• Джерела інформації про імплементацію NCTS.

Також в учасників була можливість попередньо сформулювати питання, які їх цікавили та задати їх безпосередньо під час семінару спікерам – експерту EU4PFM Костянтину Більчуку та  національному координатору з питань спільного транзиту, начальнику відділу спеціальних транзитних спрощень Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби Аліні Брендак. На всі питання були надані вичерпні та професійні відповіді.

У семінарі взяли участь близько 156 учасників (51% жінки, 49% чоловіки) з 14 областей України (Чернігівська, Чернівецька, Дніпропетровська, Київська, Житомирська, Волинська, Луганська, Полтавська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Рівненська, Запорізька) та м. Києва.

Серед учасників заходу були представники підприємств, які займаються ЗЕД, громадських організацій та бізнес-асоціацій, представники держустанов та ВУЗів.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

2024 Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (липень 2024)

«Не той оптимізм»: Основні економічні тенденції та очікування у липні 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» #NRES 13 серпня 2024 року ГО «Інститут економічних… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations) Без рубрики

Economic trends from a business point of view (July 2024)

“Not the Same Optimism Anymore”Main economic trends inJuly 2024based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On 13 August 2024 the Institute… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (June 2024)

“Keeping Future Hopes?”Main economic trends inJune 2024 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On 12 July 2024 the Institute for… Докладніше…