Аналітичний звіт за результатами Громадського моніторингу окремих аспектів роботи митниці тепер у відкритому доступі.

У 2021 році ІЕД разом з чотирьома регіональними організаціями-партнерами, яких було обрано на відкритому конкурсі, провів Громадський моніторинг роботи митниці, метою якого було оцінити окремі аспекти роботи митниці та надати рекомендації для її поліпшення.

До уваги були взяті погляди різних зацікавлених сторін митної реформи: бізнесу, ділових та професійних об’єднань, митних брокерів, експертів.

Разом – це 117 респондентів, які представляють Вінницьку, Волинську, Київську, Львівську, Одеську, Рівненську, Чернігівську області та м. Київ.

Було проаналізовано оцінки та очікування представників зацікавлених сторін щодо таких питань:

  • нововведення на митниці: нова комп’ютеризована транзитна система (NCTS) та інститут Авторизованих економічних операторів (АЕО);
  • нові цифрові продукти митниці: портал «Єдине вікно міжнародної торгівлі» та особистий кабінет користувача на цьому порталі, аналітичний модуль Business Intelligence та інші;
  • прикордонна інфраструктура та сервіс на митниці;
  • корупція на митниці та вплив правоохоронних органів на роботу митниці;
  • реформи на митниці та очікувані результати від цих реформ.

В аналітичному звіті за результатами Громадського моніторингу містяться результати дослідження, а також рекомендації щодо вирішення проблемних питань, які були виявлені під час аналізу.

Зокрема, надано рекомендації щодо впровадження NCTS, АЕО та нових цифрових продуктів, розвитку пунктів пропуску, а також для зменшення впливу правоохоронних органів на роботу митниці та подолання корупції на митниці.

Громадський моніторинг став результатом співпраці ІЕД з організаціями-партнерами, які не лише проводили дослідження у своїх регіонах, але й стали співавторами аналітичного звіту за його результатами.

У свою чергу, експерти ІЕД надали організаціям-партнерам інструментарій для проведення моніторингу, консультували їх та надавали коментарі до розділів та звітів, що покращило спроможність організацій-партнерів готувати аналітичні продукти.

Звіт підготовлено в рамках проєкту «Підтримка громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» за підтримки Європейського Союзу, Міжнародного фонду «Відродження» та Atlas Network експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) презентували результати Громадського моніторингу окремих аспектів роботи митниці.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Дайджест новин учасників Ініціативи

До вашої уваги випуск інформаційного бюлетеню «Дайджест новин учасників Ініціативи» № 57 (грудень 2023)

📌У цьому випуску: Головні новини Нове щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» Випуск 19. листопад 2023 Економічні тенденції з точки зору бізнесу (листопад… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

22-ге Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (лютий 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 22-ге  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за лютий 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey

New Monthly Enterprises Survey. Issue 21. (01.2024) Ukrainian Business in Wartime

The Institute for Economic Research and Policy Consulting (IER) has released the 21-th monthly enterprise survey “Ukrainian business in wartime” for January 2024. The goal… Докладніше…