Нова комп’ютеризована транзитна система (NCTS) – що це таке та як від неї виграє бізнес

У 2020 році в Україні стартувало національне застосування NCTS – Нової комп’ютеризованої транзитної системи. Ця технологія з’єднує митні служби 35 країн Європи, які є членами Конвенції про процедуру спільного транзиту. NCTS дозволяє обмінюватися митними даними та відстежувати вантажі в різних юрисдикціях.

Переміщувати вантажі стане можливо з однією транзитною декларацією, яку оформляють у вигляді електронного повідомлення та надсилають до митниці відправлення. NCTS автоматизує процеси та робить їх більш прозорими. Митні процедури можна проходити швидше, буде менше втручання чиновників та скоротяться черги на кордоні.  Громадський моніторинг ІЕД “За прозору та чесну митницю” (https://bit.ly/3xfsM3c ) засвідчив, що саме цього очікує бізнес від реформи митниці в першу чергу.

Впровадження NCTS відбувається в три етапи: Пілотний проєкт, Національне застосування та Міжнародне застосування. Зараз Україна на етапі Національного застосування, яке розпочалося в березні 2021 року. Міжнародне застосування системи очікується з середини 2022 року. Після приєднання до Конвенції митниці ЄС і України матимуть в системі один транзитний документ, за яким можна буде перевірити, що підприємець вивіз з ЄС і чи відповідає це тому, що він ввіз. Це покращить боротьбу з шахрайством із супровідними документами та, відповідно, з ухиленням від сплати податків нечесними підприємцями. Зрештою бізнес зекономить час та людські ресурси, а держава отримає більше надходжень до бюджету.

Відео підготовлено за фінансової підтримки ATLAS Network. Зміст відео є виключною відповідальністю                ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» і не обов’язково відображає позицію ATLAS Network.

Проєкт «Підтримка громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю»» виконується за фінансової підтримки Європейського Союзу, МФ «Відродження» та ATLAS Network.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (October 2023)

“Cloudy Autumn” Main economic trends in October 2023 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On November 16, 2023, the Institute… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

Бізнес під час війни: Черкаська область (вересень 2023)

за результатами Нового щомісячного опитування підприємств ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках співпраці з регіонами підготував спеціальний звіт «Бізнес під час… Докладніше…

2023 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2023)

«Захмарена осінь»: Основні економічні тенденції та очікування у жовтні 2023 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 13 листопада 2023 року ГО «Інститут економічних досліджень та… Докладніше…