Результати опитування щодо ставлення до запровадженого Урядом переліку товарів критичного імпорту

Опитування проведено Проєктом «Підтримка Громадської Ініціативи «За чесну та прозору митницю» (далі Ініціатива). Це 19-те опитування із серії онлайн-опитувань, які регулярно проводяться Ініціативою.

У зв’язку з оголошенням в Україні воєнного стану 24 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України запровадив перелік товарів критичного імпорту і рекомендував Національному банку України забезпечити здійснення транскордонних валютних платежів за операції з імпорту товарів із цього переліку. Перелік було запроваджено з метою економії валютних коштів держави та забезпечення можливості закупівлі найнеобхідніших товарів, увезення яких є критичним для України в період воєнного стану.

До першої версії документа було включено всього близько 30 товарних позицій.

Дев’ятого липня п. р. перелік товарів критичного імпорту було скасовано відповідним рішенням Уряду.

Опитування було розпочато до скасування цього переліку.

Метою опитування було з’ясувати ставлення підприємств до запровадження переліку товарів критичного імпорту та оцінити його вплив на їхню господарську діяльність.

Більшість опитаних підприємців – 52% – не підтримують продовження дії переліку товарів критичного імпорту.

Як показало опитування, абсолютна більшість компаній – 99% – залежні від імпортних товарів, а трохи менше опитаних – 93% – відчували вплив обмежень, що були у переліку.

Також 84% опитаних підприємств зазначили, що продукція, необхідна їм для здійснення господарської діяльності, потрапляла до переліку товарів критичного імпорту.

Водночас 57% респондентів оцінили вплив переліку на свою роботу, як негативний або дуже негативний.

Попри негативний вплив на підприємства та переважно непідтримку необхідності продовження дії переліку, більшість опитаних – 64% – вважають правильними рішення Уряду із його запровадження. 

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (October 2023)

“Cloudy Autumn” Main economic trends in October 2023 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On November 16, 2023, the Institute… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

Бізнес під час війни: Черкаська область (вересень 2023)

за результатами Нового щомісячного опитування підприємств ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках співпраці з регіонами підготував спеціальний звіт «Бізнес під час… Докладніше…

2023 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2023)

«Захмарена осінь»: Основні економічні тенденції та очікування у жовтні 2023 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 13 листопада 2023 року ГО «Інститут економічних досліджень та… Докладніше…