Бюрократія та складний механізм повернення ПДВ – основні перешкоди для українських експортерів

Українські експортери, опитані в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» ІЕД, називають неефективний та непрозорий механізм відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) та високий рівень бюрократії найбільшими перешкодами для експорту. Опитування також показало, що чим менший розмір підприємств, тим ймовірніше вони зіштовхнуться із такими перешкодами, як складність митних процедур та непрозорість у діяльності податкових органів. До того ж, непередбачуваність торговельної політики України – більш значна перешкода для малих та середніх фірм, ніж для великих.
У 2015 році Інститут економічних досліджень та політичних консультацій провів опитування українських експортерів та імпортерів у рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі». Всього було опитане 381 підприємство, 68% з яких мають як експорт, так і імпорт, 28% – лише експорт, а 7% – лише імпорт. Результати цього опитування будуть представлені в аналітичному звіті «Аналіз бар’єрів для міжнародної торгівлі в Україні».
Найвагоміші перешкоди для українських експортерів – це неефективний і непрозорий механізм відшкодування ПДВ, а також значний рівень бюрократизації. Більш, ніж 40% експортерів назвали ці фактори перешкодами для здійснення експорту. Інші поширені бар’єри – це велика кількість дозвільних документів для експорту, непередбачуваність торговельної політики України, бюрократія і непрозорість у податкових органах та високий рівень податкового тягаря.
Деякі із цих перешкод набувають більшого значення із зменшенням розмірів підприємства. Так, малі підприємства більш обтяжені довгим переліком дозвільних документів для експорту, ніж підприємства середнього та великого розміру, тоді як малі та середні фірми частіше повідомляють про непередбачуваність торговельної політики України, ніж великі. Крім цього, чим меншим є підприємство-експортер, тим більш воно схильне зараховувати до перешкод бюрократію та непрозорість податкових органів.
Метою проекту «Сприяння розвитку торгівлі за рахунок сприяння діалогу між представниками громадянського суспільства і органами державної влади (Діалог зі Сприяння Торгівлі)» є зміцнення потенціалу бізнес-асоціацій і НУО щодо визначення і реалізації заходів політики зі сприяння розвитку торгівлі, створюючи цим підґрунтя для успішної інтеграції України в світову економіку і подальшу інтеграцію в Європейський Союз зокрема. Проект втілюється Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

опит(укр)

Джерело: Опитування українських експортері та імпортерів (2015 рік), Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, проект «Діалог зі сприяння торгівлі»

Related Posts

Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Новини

Семінар «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS»

Запрошуємо взяти участь у дистанційному семінарі «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS», який відбудеться 22 квітня 2021 року о 15:00 в он-лайн форматі… Докладніше…

Новини

ОГОЛОШЕННЯ про організацію конкурсу проектів (Молодіжний хакатон) на тему:«Реалізація митної політики як передумова забезпечення економічної безпеки та сприяння міжнародній торгівлі»

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) спільно з Університетом митної справи та фінансів (м. Дніпро) та Університетом державної фіскальної служби України (м. Ірпінь) проводять… Докладніше…

Дайджест новин учасників Ініціативи Новини Новини

До вашої уваги випуск інформаційного бюлетеню «Дайджест новин учасників Ініціативи» №18 (22.03 – 05.04.2021)

📌У цьому випуску:  НОВИНИ УЧАСНИКІВ ІНІЦІАТИВИ   Щомісячний моніторинг сприяння торгівлі в Україні №64  «Чи підтримуєте Ви функціонування Державної митної служби як єдиної юридичної особи?» (результати… Докладніше…