19те Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (листопад 2023)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 19те Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за листопад 2023 року.

Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.

Польовий етап опитування тривав із 17 до 30 листопада, 2023 Усього в 19й хвилі було опитано 539 підприємства. Підприємства розташовані у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та в місті Києві.

Ключові результати 19го щомісячного опитування підприємств:

  • Темпи відновлення економіки вкотре прискорилися на тлі припинення тенденції до зниження короткострокового оптимізму та зниження невизначеності.
  • Невизначеність у тримісячній перспективі значно знизилася, невизначеність у дворічній перспективі, хоча і залишається високою, також дещо знизилась.
  • Показник відновлення ділової активності порівняно з попереднім роком є високим та зріс майже у два рази порівняно з попереднім місяцем.
  • Агрегований показник перспектив промисловості зріс, виробничі показники порівняно з попередніми місяцями та очікування на три місяці залишаються оптимістичними.
  • Зросла частка підприємств, що працюють на повну потужність. Зростання цін, небезпека, проблеми з логістикою та брак працівників очолюють список перешкод. 
  • Перешкода «небезпечно працювати» перемістилась з третьої на другу позицію в списку перешкод.
  • Показники зайнятості свідчать про сезонне сповільнення, тоді як ринок праці відчував нестачу некваліфікованих працівників.

Нове щомісячне опитування підприємств проводиться ІЕД із травня 2022 року в рамках напрямку «Економічна аналітика під час війни», що є частиною проєкту «Громадська ініціатива «За прозору та чесну митницю», яка фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та Atlas Network.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

2024 Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (червень 2024)

На наступні півроку бізнес налаштований оптимістично, незважаючи на масовані обстріли та дефіцит електроенергії, — опитування ІЕД На фоні перебоїв з електрикою та небезпеки український бізнес… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (May 2024)

“Amidst Tempered Optimism”Main economic trends inMay 2024 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On 12 June 2024 the Institute for… Докладніше…

2024 Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (травень 2024)

«Загартований оптимізм»: Основні економічні тенденції та очікування у травні 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 12 червня 2024 року ГО «Інститут економічних досліджень та… Докладніше…