Бізнес Київської області під час війни (жовтень 2023)

Щомісячне опитування підприємств. Випуск 18

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) продовжує багаторічну роботу з українськими регіонами.

ІЕД продовжує моніторинг економічної ситуації  Київської області в співпраці з Департаментом економіки Київської обласної державної адміністрації.

На основі Нового щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» експерти ІЕД підготували черговий випуск дослідження для Київської області «Бізнес Київської області під час війни» за жовтень 2023.

Польовий етап опитування тривав із 16 до 31 жовтня 2023 року.

У жовтні 2023 року у Київській області було опитано 26 підприємств. Серед них представлені підприємства від мікро- до великого розміру (найчастіше – великі). Практично всі опитані підприємства – промислові. Серед них найбільшу частку складають підприємства харчової промисловості.

Основне з дослідження:

  • У жовтні 2023 року керівники підприємств значно погіршили оцінки власної фінансово-економічної ситуації, і значення для області не надто відрізняється від загальноукраїнських показників.
  • Очікування на пів року погіршились і загалом по Україні, і по області.
  • Прогнози щодо загальноекономічного середовища для області суттєво не змінились, але погіршились загалом по Україні.
  • Водночас, для Київщини зменшився рівень невизначеності в піврічній перспективі, тоді як загалом по Україні суттєвих змін не відбувається.
  • У Київській області після тримісячного скорочення суттєво прискорились темпи відновлення виробництва, на відміну від загальноукраїнських значень, за якими показник погіршився.
  • Підприємці Київщини не відчувають труднощів у пошуку кваліфікованих працівників, водночас збільшились труднощі в пошуку некваліфікованих працівників.

Щомісячне опитування керівників підприємств проводить ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (далі ІЕД) в рамках зміни дії проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Новини Новини

Онлайн-опитування «Дослідження сприйняття контрафактних товарів»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь в онлайн-опитуванні «Дослідження сприйняття контрафактних товарів». Це спільне дослідження Державної митної служби України та ГО “Інститут економічних досліджень та… Докладніше…

Новини Новини

ІЕД проводить опитування громадян щодо випадків корупції на митниці у 2023 році.

Раніше схоже опитування ми проводили серед підприємців. Якщо вам довелося стикатися з корупцією на митниці, будь ласка, повідомте нам про це! Анкета є анонімною і… Докладніше…

2024 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (січень 2024)

«Здійнятися над бурею»: Основні економічні тенденції та очікування у січні 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 12 лютого 2024 року ГО «Інститут економічних досліджень… Докладніше…