РЕЗУЛЬТАТИ 23 он-лайн опитування експертів щодо основних результатів Ініціативи Європейської комісії «Шляхи солідарності»

ГО «Європа без бар’єрів» спільно з Громадською ініціативою «За чесну та прозору митницю» було проведено опитування незалежних експертів, дотичних до управління кордонами, щоб зрозуміти, чи співпадає їх бачення з баченням експертів ГО «Європа без бар’єрів» та думками опитаних стейкхолдерів щодо основних результатів роботи Ініціативи Європейської комісії «Шляхи солідарності» (далі – Ініціатива).

В опитуванні взяло участь 15 експертів і воно показало наступні результати.

  1. Основним досягненням Ініціативи більшість експертів вважають приєднання України до системи спільного транзиту NCTS. Третина експертів вважає, ключовими успіхами скасування дозволів на двосторонні та транзитні автомобільні перевезення, підвищення потужності автомобільних пунктів пропуску, відновлення сполучення з Румунією та Молдовою та створення логістичної платформи.  Кожен 5 опитаний вважає основними успіхами економічний безвіз та будівництво зерносховищ. Думки щодо основного драйверу процесу також не є одностайними, але більшість вважає що це Мінінфраструктури України. Нагадаю, нормативно відповідальність цього Міністерства за реалізацію Ініціативи не врегульована.
  2. Основним майданчиком для прийняття ключових рішень експерти вважають тристоронні консультації, які відбувались за сприяння Європейської комісії. Цікавим є те, що на відміну від нас і від стейкхолдерів Ініціативи, основною проблемою в її реалізації експерти вважають нестачу пунктів пропуску через кордон, а не дефіцит портових потужностей ЄС.
  3. З цього випливає, що і вирішення існуючих проблем експерти також вбачають в першу чергу у залученні інвестицій для розбудови пунктів пропуску. У той час як в позитивні зміни через посилення координації Ініціативи вірять лише 2 з 15 опитаних експертів.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини

29-те Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (вересень 2024)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 29-те  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за вересень 2024 року. Метою проєкту є швидкий… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (September 2024)

“Steady hopes”Main economic trends September 2024 and future perspective from business point of viewsbased on the results of the New Rapid Enterprises Survey, #NRES On… Докладніше…

2024 Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (вересень 2024)

«Стійкі сподівання»: Основні економічні тенденції та очікування у вересні 2024 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» #NRES 15 жовтня 2024 року ГО «Інститут економічних досліджень… Докладніше…