Як позначаються кадрові ротації керівництва на роботі Державної митної служби України – опитування

Опитування «Як позначаються кадрові ротації керівництва на роботі Державної митної служби України» – це 24-те опитування із серії онлайн-опитувань, які регулярно проводяться Проєктом «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю».

Опитування проводилося з 15 по 26 березня 2023 року.

Мета опитування: з’ясувати ставлення зацікавлених сторін до останніх змін у керівництві Держмитслужби, підтримку (або не підтримку) ними кадрової політики уряду в цій сфері; оцінити ефективність кадрових ротацій у Держмитслужбі зацікавленими сторонами.

Профільним Комітетом Верховної Ради України було запропоновано проведення «перезавантаження митниці», шляхом підтримки відповідного законопроєкту який, серед іншого, передбачає «зміну процедури конкурсного відбору керівника митниці на основі кращих практик конкурсів до антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК)».

Наприкінці березня 2023 року проєкт підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», як раз провів онлайн опитування на тему «Як позначаються кадрові ротації керівництва на роботі Державної митної служби України». 

Цікаво, що переважна більшість респондентів (78%) підтримали необхідність  проведення конкурсу на посаду Голови Держмитслужби під час війни. Це єдине питання, яке отримало такий значний рівень підтримки серед опитаних.

Також 61% опитаних вважають, що будь-яке нове керівництво митниці повинно мати мандат на 2-3 роки для досягнення визначених результатів своєї діяльності.

Водночас, незважаючи на значну підтримку кадрових змін у керівництві Держмитслужби (43%), майже така сама кількість опитаних (41%) вважає, що зміни керівництва не вплинуть на її роботу. При цьому, третина опитаних не змогли дати відповіді на це питання.

Головне з опитування:

  • Переважна більшість опитаних розділилася на навпіл на тих, хто підтримує останні кадрові зміни у керівництві Держмитслужби (43%) та тих, кому важко визначитися (43%). При цьому, 14% не підтримує останні кадрові зміни на митниці.
  • Незважаючи на значну підтримку кадрових змін у керівництві Держмитслужби, майже така сама кількість опитаних (41%) вважає, що зміни керівництва не вплинуть на її роботу, а третина опитаних не змогли дати відповіді на це питання.
  • Позитивного або негативного впливу від зміни керівництва Держмитслужби очікують усього 6% та 10% опитаних відповідно.
  • Також цікаво, що значна кількість опитаних у 45% вважають, що зміни керівництва Держмитслужби, які відбувалися протягом 2019-2023 років, мали негативний вплив на її діяльність. Водночас, 34% опитаних оцінюють такий вплив як нейтральний або відсутній.
  • 61% опитаних вважають, що будь-яке нове керівництво Держмитслужби повинно мати мандат на 2-3 роки для досягнення визначених результатів своєї діяльності.
  • Переважна більшість опитаних (70%) погодилися з тим, що Голова Держмитслужби впливає на ефективність роботи територіальних органів митниці.
  • Оцінки роботи центрального апарату Держмитслужби у 2022 році розділилися на тих, хто оцінив таку діяльність негативно – 45% та тих, хто оцінив нейтрально – 41%.
  • Подібна ситуація спостерігається і з оцінкою територіальних органів Держмитслужби: 39% оцінили їх діяльність негативно, а 37% нейтрально.
  • Більшість опитаних у 78% підтримують проведення конкурсу на посаду Голови Держмитслужби під час війни. Це єдине питання, яке отримало такий значний рівень підтримки у ході опитування.

Related Posts

Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) запустив три Telegram-канали про санкції, міжнародну підтримку та економіку України під час війни

Підписатись можна ось тут: «Світ з Україною»: Новини та аналітика про міжнародну підтримку й допомогу Україні. «Економіка України»: Новини та аналітика про економіку України під час війни.… Докладніше…

Документи Новини Новини Постійне опитування

ТОП 7 ПЕРШОЧЕРГОВИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений план реформування системи органів, що реалізують державну митну політику, який містить 60 заходів. З огляду на… Докладніше…

Monthly Enterprises Survey (Presentations)

Economic trends from a business point of view (October 2023)

“Cloudy Autumn” Main economic trends in October 2023 based on the results of the New Monthly Enterprises Survey, #NRES On November 16, 2023, the Institute… Докладніше…

Нове щомісячне опитування підприємств Новини Новини

Бізнес під час війни: Черкаська область (вересень 2023)

за результатами Нового щомісячного опитування підприємств ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках співпраці з регіонами підготував спеціальний звіт «Бізнес під час… Докладніше…

2023 Новини Новини

Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2023)

«Захмарена осінь»: Основні економічні тенденції та очікування у жовтні 2023 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств» 13 листопада 2023 року ГО «Інститут економічних досліджень та… Докладніше…